Artırılmış Gerçeklik Augmented Reality AR Ajansı
Loading

Artırılmış Gerçeklik Augmented Reality AR Ajansı Nsocial

Artırılmış Gerçeklik yani Augmented Reality ya da kısa deyimi ile AR Ajansı Nsocial Ne İş Yapar, Nerede Farklılaşır?

Artırılmış gerçeklik ajansı; hikaye anlatımı ve deneyim ajansıdır. Markalar ya da kurumlar, logolarından, mevcut ya da yeni çıkartacakları ürünlerinin iletişimini interaktif olarak hedef kitlelerine eriştirmek istediklerinde AR Ajansı'na başvururlar. Artırılmış Gerçeklik Ajansı ise görüntü işleme yani image processing teknolojisi ile 3D Animasyon teknolojilerini entegre ederek, etkileyici marka hikayelerini “storytelling” yani “hikaye anlatımı” ilkesini benimseyerek, akıllı cihazların kameralarını kullanarak, her hangi bir ekstra donanıma ihtiyaç duymadan interaktif olarak deneyimletir. Eğer daha da interaktif bir deneyim talebi varsa, “Gamification” yani “Oyunlaştırma” yazılımları ile deneyim zirveye çıkartılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial’ın farklılığı, yaratıcılık ve marka hikayelerinin eşsiz kombinasyonudur. Bir yandan markanızın ya da ürününüzün tarihçesi ile birlikte verilen mesajlar desteklenirken, diğer yandan da ürettiğimiz içerik ve AR Yazılımları ile ürününüzü ya da hizmetinizi farklılaştırırız. Özetle hedef kitlenizde WoW efekti yaratırız. En kısa anlatımla, Augmeted Reality Nsocial AR deneyimini daha da zenginleştirerek iyileştirir.

Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

Artırımış Gerçeklik ya da Augmented Reality nedir sorusunun cevabını, akıllı cihazlarınızın kameraları üzerinden görüntülenen şeklin ya da herhangi bir cismin bilgiye, içeriğe, ankete ya da fotoğraf, resim gibi görsellere çevrilerek ekran üzerinde kullanıcıya artırılmış gerçek olarak yansımasıdır olarak verebiliriz. Yani avuçlarınızın içindeki cihazın ekranı aracılığı ile gerçek hayatta olmayan bir anı gerçek oluyor gözü ile karşınızda görürsünüz.

Günümüzde markalar ya da kurumlar; Sanal Gerçeklik Ajansı ile çalışarak, hedef kitlelerine AR deneyimi ile ürün / hizmetlerini ulaştırıyor. Markalar doğal olarak AR Ajansı seçiminde farklılaşan deneyimler sunan ajansları tercih ediyor.

Augmented Reality ajansı Nsocial, Global bir AR Ajansı olarak konumlanıyor ve Türkiye, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Özbekistan, Katar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Artırılmış Gerçeklik Ajansı yani AR Ajansı Nsocial olarak Kamu Kurumları, Ulaştırma, İnşaat ve Gayrimenkul, Turizm, Spor, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama, Perakende, Lojistik, Enerji gibi sektörlerinde geliştirdiğimiz yazılımlar ve ürettiğimiz yaratıcı içerikler sunarak hayata geçirdiğimiz deneyim odaklı projelerimizle 89 markaya servis vermekteyiz.

Örneğin Litvanya'nın yolcu idaresi Susiskiemo Paslaugos için, şehir kartını taratarak, yolcuların her hangi bir noktadan gitmek istedikleri yöne hangi otobüs hattı ile, kaç dakikada gideceklerini, kaç durak gideceklerini, tahmini yolculuk süresini, binecekleri otobüsün bulundukları durağa gelme süresini gösteren Interactive City Card Augmented Reality projemizi hayata geçirdik. Ayrıca şehir kartında bakiye biten yolcular, kartlarına bakiye de yükleyebildikleri gibi, 24 saat çalışan otobüs hatlarını ve tarifelerine de uygulama üzerinden görebilmekteler.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Artırılmış Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, AR Ajansı yani Artırılmış Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.


Nsocial