Gayrimenkul Sektörü Sanal Gerçeklik VR Konut Pazarlaması ve Satış
Loading

Gayrimenkul Sektörü Sanal Gerçeklik VR Konut Pazarlaması ve Satış

By Nsocial

Sanal Gerçeklik Gayrimenkul pazarlaması, konut pazarlamasında proje sunumlarının amacı, yatırım yapacak potansiyel müşterilere henüz fiziksel olarak inşa edilmemiş daireler hakkında olabildiğince fazla bilgiyi en ‘cezbedici’ şekilde iletmek ve "deneyimlettirmek".

VR Gözlükleri ile, yatırımcının dairenin veya projenin içerisinde 360 derece video veya Sanal Tur teknolojisi ile, dairenin büyüklüğü, dairenin tavan yüksekliği, odaların büyüklükleri ve koridor genişlikleri, balkon görünümünü, dış ve iç peyzajı, ankastreler, zemin kaplamaları, kullanılabilirliği hakkında 360 derece bilgi sahibi olmasını sağlıyor. 360 derece video veya 360 derece fotoğraf ile oluşturduğumuz Sanal Gerçeklik (VR) içeriklerini, özel yazılımımız ile destekliyoruz ve böylece odalar arasında dilediğiniz an dilediğiniz odaya geçmenizi sağlıyoruz. Artık pahalı, sıkıcı ve deneyimden uzak maketten projeyi anlatmak neredeyse bitiyor!

Ya da konut veya gayrimenkul projesinin örnek dairesi henüz bitmediyse, pahalı maketler yaptırmak yerine, yatırımcılarınızı gerçeğine bire bir uygun olarak 3D Render ve 360 derece video teknolojisi ile gayrimenkulün içinde Sanal Gerçeklik Teknolojisi (VR) ile deneyimletebilir ve gezdirebiliriz.

Yatırımcılar, satın almayı planladıkları gayrimenkulü yada projeyi Sanal Gerçeklik Teknolojisinde 360 derece deneyimlediğinde neyi isteyip istemediklerine daha net karar verebiliyorlar. Şirketler ise projelerinin Sanal Gerçeklik (VR) ile satış operasyonları ve pazarlama aktivitelerinde zamandan ve maliyetten tasarruf ediyorlar.

Sanal Gerçeklik (VR) teknolojilerini "Pazarlama 4.0" ile mimari uygulamaya adapte eden inşaat şirketleri, yeni pazarlama trendini yakalayarak ‘Endüstri 4.0’ döneminde avantajlı konuma geçmeyi hedefliyorlar.

Peki biz ne yapıyoruz? Sanal Gerçeklik (VR) ile satış operasyonlarında veya satış ofisinizde müşterilerinizi yormadan, 360 derece sanal gerçeklik ortamında projenizin ve gayrimenkulünüzün, bitmiş ya da bitmemiş halini gösterebiliyor, geliştirdiğimiz özel yazılımlar ile sanal ortamda oluşturduğumuz örnek daireleri gezdirebilirsiniz.

Makro İnşaat'ın Park Mavera projesinde Sanal Gerçeklik (VR) teknolojisi ile Satış Operasyonu süreçlerini interaktif hale getirdik. Proje; Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Bahreyn, Suudi Arabistan gibi Körfez ülkelerinde pazarlanacaktı. Maket; maliyeti, kırılganlığı, lojistiği ve yaşatmadığı deneyim ile etkili pazarlama materyali olmaktan uzaktı.

Biz de inovatif, interaktif, deneyim pazarlaması ile etkili pazarlama yöntemi olarak İnşaat Sektöründe Sanal Gerçeklik Teknolojisini hayata geçirelim istedik. VR yazılımımz ile öncelikle potansiyel alıcılara, ilgilendikleri daire tipini seçtirdik.

Yazılımız, internet bağlantısı gerektirmeyen ve içerikleri telefonun kendi içerisinden alan, oyunlaştırma ve kullanıcı deneyimini zirveye taşıyan bir yazılım. Internet bağlantısı gerektirmediği için, 8K çözünürlükteki içeriklerimizi hiç bir pixel kaybı olmadan izlettirdik.

Sonrasında, 360 derece video, 360 derece fotoğraf ve 360 derece sanal tur teknolojilerini harmanlayarak oluşturduğumuz içeriklerimizi, yazilimimiza entegre ederek, izlemek istediğiniz odayı, tesisi seçmenize olanak sağladık.

Projenin sonuçlarına gelecek olursak, Körfez ülkeleri satış operasyonunda Sanal Gerçeklik (VR) teknolojisi ile gerçekleşen 149 kontrat hem bizi, hem de Makro İnşaat'ı mutlu etmeye yetti.

Tabi ki büyük yatırımlar gerektiren bu konut ve gayrimenkul projelerinde, alıcıya yatırım yapacağı gayrimenkulü 360 derece video ve sanal gerçeklik (vr) ile satın almadan önce deneyimlettirmek, alıcıların Körfez ülkelerinden Istanbul'daki evlerini birebir deneyimlemeleri, satış sürecini tamamlamadaki en büyük etkendi.

Sevgiler... Nsocial