Otomotiv Sektöründe Sanal Gerçeklik (VR) Teknolojisi ve 360° Sanal Showroom Projesi
Loading

Spor SektöründeSanal Gerçeklik ve 360 Derece Video Deneyimi!

By Nsocial

Otomotiv ve otomobil sektöründe pazarlamayı konuşuyorsak, bir otomobil almadan önceki en önemli nokta nedir diye sorsak? Hepinizden fiyat, yakıt tüketimi, tasarım, performans gibi yanıtlar gelecek... Bunların hepsini araştırmak için markaların internet sitelerini kullanıyoruz ve teknik verilere erişebiliyoruz.

Sonrasında ise bir ya da bir kaç markada seçeneklerimizi değerlendirmeye başlıyoruz. Lokasyonumuza en yakın bayileri araştırıp, otomobili 360° görmek için iş / okul / aile gibi zamanlarımızdan ödün verip, uygun zamanımızı planlamaya çalışıyoruz. Gittiğimizde de satın almayı planladığımız otomobilin rengi, donanım paketi ya da kendisi bile bulunmayabiliyor ve bu deneyim satın alma kararından vazgeçmeye kadar tüketiciyi sürükleyebiliyor.

İşte tam bu noktada biz de yukarıdaki iç görüden yola çıkarak, otomobil sektöründe Sanal Gerçeklik (VR) ve 360 derece video, sanal tur teknolojilerini kullaranak bir proje geliştirdik. Subaru modellerini ve bayisini 360° deneyimleyebileceğiniz bir Sanal Showroom deneyimi tasarladık.

VR Gözlüğünüze gerek kalmadan, Subaru'unun internet sitesi üzerinden erişebileceğiniz Sanal Showroom projemizde, Subaru otomobilleri içeriden ve dışarıdan 360 derece görüntüleyebilir, markanın teknolojilerine ve marka tarihçesine ait bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, size en yakın bayiye, test etmek istediğiniz araçla ilgili test sürüşü talebinde bulunabilirsiniz.

Araçların içlerini ve dışlarını farklı noktalardan gerçekleştirdiğimiz 360 derece fotoğraf çekimi ile içeriklerimizin temelini oluşturduk.Sonrasında Web VR ve VR gözlüklerinde uyumlu geliştirdiğimiz VR yazılımımız ile Sanal Tur deneyimi yaşattık.

Markanın ve modellerin kendine has özelliklerini, fotoğraf, video, metin ve ses ile destekleyerek 360 derece bayi deneyimini işitsel ve görsel elementlerle interaktif olarak destekledik.

Ayrıca, 360 video çekimi ve 360 fotoğraf çekimi boyunca bayide olmayan araçların, farklı renk alternatiflerini gösterebilmek adına bir renk konfigüratörü de entegre ettik. Tabi modellerin fotoğraf galerileri de eklenmeden olmazdı.

Markanın globalde ilk kez tarafımızca gerçekleştirilen Sanal Showroom projesi ile Subaru markasını satın almak isteyenler, 7/24 açık olan bu showroom ile diledikleri zaman diledikleri yerden 360 derece interaktif otomobil ve bayi deneyimi yaşıyorlar.

Projemiz web sitesinde, akıllı telefonlarda ve VR gözlükleriyle uyumlu çalışabildiği için Subaru'nun web site trafiğini de %13 oranında artırdı ve hiç bayi olmayan illerden taleplerde %26'lık artış yaşandı.

Sevgiler... Nsocial