Sanal Gerçeklik VR Ajansı Blog
Loading

Sanal Gerçeklik Ajansı VR Ajansı Nsocial

By Nsocial

Sanal Gerçeklik Ajansı yani VR Ajansı Ne İş Yapar, Nerede Farklılaşır?

Sanal gerçeklik ajansı; deneyim ajansıdır. Markalar ya da kurumlar, yaşatmak istedikleri deneyimleri ajansa aktarır. Sanal Gerçeklik Ajansı ise “storytelling” yani “hikaye anlatımı” ilkesini benimseyerek 360 derece video çekimi, sanal tur ya da 360 derece modelleme ve 3D animasyon teknikleriyle, Sanal Gerçeklik Yazılımlarını bir arada kullanarak yaratıcı içerikler ve kullanıcı dostu VR yazılımları hazırlar. Eğer daha da interaktif bir deneyim talebi varsa, “Gamification” yani “Oyunlaştırma” yazılımları ile deneyim zirveye çıkartılabilir.

Sanal Gerçeklik Ajansı’nın farklılığı, izlenebilir ve yaratıcı içerikler ile ortaya çıkar. Yani 360 derece video prodüksiyon sonrasındaki post prodüksiyon aşaması, en az 360 derece video çekimi kadar önemli ve titizlikle ele alınmalıdır. Burada projenin veya markanın özelinde eklenecek olan bilgilendirici infografikler, sesli anlatımlar gibi ögeler hem algıyı hem de deneyimi daha da iyileştirir.

Sanal Gerçeklik Ajansı yani VR Ajansı, markalara ve tüketicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatırsa, marka; iletişimini yapmak istediği projesini metamorfoz pazarlama yöntemi ile müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin aklında kalacak şekilde kazınır. Bu da tüketicinin markaya güven verici, inovatif, yaratıcı, teknolojik gibi pozitif algılar yaratmasına sebep olur.

Günümüzde markalar; Sanal Gerçeklik Ajansı ile çalışarak, müşteri ya da potansiyel müşterilerine 360 derece VR deneyimi ile ürün / hizmetlerini ulaştırıyor. Markalar doğal olarak VR Ajansı seçiminde farklılaşan deneyimler sunan ajansları tercih ediyor.

Nsocial, Global bir VR Ajansı olarak konumlanıyor ve Türkiye, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Özbekistan, Katar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sanal Gerçeklik Ajansı ve 360 derece video ajansı olarak İnşaat ve Gayrimenkul, Turizm, Spor, Belediye ve Resmi Kurumlar, Fabrika, Üretim, Eğitim, Pazarlama, Perakende, Lojistik, Enerji gibi sektörlerinde geliştirdiğimiz yazılımlar ve ürettiğimiz 360 derece içerikler sunarak hayata geçirdiğimiz deneyim odaklı projelerimizle 89 markaya servis vermekteyiz.

Örneğin Özbekistan’da faaliyet gösteren ülkenin en büyük inşaat ve gayrimenkul firması DreamCity Development, henüz inşaatı tamamlanmamış Boulevard isimli projesinde 360 derece 3D Modelleme, 360 derece 3D Animasyon, VR Gamification yani Sanal Gerçeklik Oyunlaştırma, 360 derece video çekimi içerik üretme ve yazılım teknolojilerini bir arada kullanarak, satış operasyonlarında Sanal Gerçeklik yani Virtual Reality (VR) teknolojisi sayesinde fuarlarda, satış ofislerinde, yurt dışı pazarlama faaliyetlerinde, web sitelerinde, sosyal medya pazarlamasında, dijital pazarlama faaliyetlerinde yatırımcılarına / potansiyel yatırımcılarına satın almak istedikleri gayrimenkulü deneyimleterek, satabilmektedir.

Her gün bir adım daha ileri giden tüketici davranışları ve beklentileri de markalar ve Sanal Gerçeklik Ajansı tarafından takip edilmelidir. Müşterilerin / potansiyel müşterilerin artık en önemli noktası deneyim yaşamak ve yaşatmak! Deneyim ve müşteri & marka etkileşiminin hedeflendiği yeni nesil pazarlama dünyasında, VR Ajansı yani Sanal Gerçeklik Ajansı Nsocial olarak 2012 yılından itibaren keyifli projelere imza atmaya devam ediyoruz.

♦ İnşaat Sektörü Konut Pazarlaması , Gayrimenkul Pazarlaması ve Sanal Gerçeklik VR Projeleri

♦ Turizm, Havayolu, Otel Pazarlaması ve Sanal Gerçeklik VR Projeleri

♦ Spor Pazarlaması ve Sanal Gerçeklik VR Projeleri


Nsocial