Žalgiris Kaunas 360° Video VR Projemizin ve Sanal Gerçeklik ile Spor Pazarlaması
Loading

Spor SektöründeSanal Gerçeklik ve 360 Derece Video Deneyimi!

By Nsocial

Türkiye'nin ilk Sanal Gerçeklik Ajansı yani VR Ajansı Nsocial, sporda 360 derece deneyiminin nerelerde kullanılacağının en iyi örneklerinden birisine imza attı.

Spor artık sadece belirli bir süre boyunca izlediğiniz bir spor karşılaşmasından çok farklı. X / Y / Z ve Alfa Jenerasyonları başta olmak üzere, tüm dünya akıllı telefonları ve sosyal medya üzerinde hayatlarının çoğunu geçiriyorlar. Hal böyle olunca da, spor ekonomisi taraftar kitlelerini globalde büyütmeye, daha çok kişiye erişmeye, eriştikleri kişileri salonlarına / stadyumlarına getirip, biletle veya kombine ile takımlarını izlemelerini sağlayıp, hatta maç sonrası kulüp mağazalarından alışveriş yaptırmaya yönlendirmeye çalışıyorlar.

Ayrıca, kulüpler için yeni birer sponsorluk kaynağı 360° videolar. Bir sponsor eşliğinde sundu / sunar ya da ürün yerleştirme yöntemi ile 360 derece video çekimi yapılabiliyor.

Reklamverenler için de yeni ve inovatif bir mecra ve hedeflemek istedikleri kitlelere ulaşmak için yepyeni bir deneyim.

Sporsever bir ajans olarak sporda vr teknolojisi kullanımı, sporda 360 derece video, spor pazarlaması, sanal gerçeklik teknolojisinin pazarlamaya etkisi gibi noktalar üzerinde düşünürken, vizyoner Žalgiris Kaunas ile iletişim kurduk ve çeşitli pazarlama projelerinde VR Teknoljisini kullanabileceğimiz konseptler geliştirdik.

Litvanya'nın ve Avrupa'nın en önemli basketbol kulubu Žalgiris Kaunas için 360° video içerik serileri oluşturduk. Bu serilerde Taraftar Deneyimi, VIP Deneyimi ve Sihirli Alanlar Deneyimi yaşattık ve hem sosyal medya'da hem de VR Gözlükleri ile fuarlar ve etkinliklerde deneyimlettirdik.

Bu içerikler ile Žalgiris Kaunas, farklı ülkelere, farklı hedef kitlelere, dikey olarak hazırlanmış içerikler ile hitap etti. Böylece, Kaunas'a gitmeden, şampiyon takım ve basketbol salonu kişilere oldukları yerden 360 derece deneyimlettirildi. Takım, hem evi olan ve neredeyse her gün konser, buz hokeyi, drift, fuar gibi bir aktivite takvimi olan Žalgirio Arena'yı tanıttı, hem kombine satışlarını artırmak için pazarlama faaliyetlerini interaktif bir yoldan hayata geçirdi, hem maç günü deneyimini gerek en ön sıradan gerekse en üst tribünden deneyimlettirdi, hem de oyuncular ve takım hariç hiç kimsenin girmeye yetkisinin olmadığı soyunma odası, antrenman salonu gibi merak edilen özel alanları deneyimlettirdi.

Sonuç mu? Videolarımız ile Žalgiris Kaunas ve Žalgirio Arena, gerek fuar ve etkinliklerde, gerekse Youtube, Facebook sosyal medya platformları ve Web Sitesi üzerinden toplamda 4.831.633 kişiye erişti. Farklı pazarlardan kombine alan bireysel taraftarların sayısında %43 artış olurken, VIP Loca'ların yıllık doluluğu %68'den %96'ya erişti. Tabi taraftarların gözünde edinilen inovatif imaj da ekstra repütasyon getirdi.

Maçları yerinde izlemekten tutun, tuttuğunuz takımın yıldız oyuncusu ile 360° 24 saat geçirebilir, maç biletinizi satın almadan önce tribünden yerinizin 360° görebileceği açıya karar verip hangi tribünden bilet alacağınızı değerlendirebilir, takımınızın tarihçesini 360° izleyebilirsiniz. Üstelik bunları VR Gözlüğünüz olmadan da yapabilirsiniz. Dilerseniz kulübünüzün hazırladığı 360° içerikleri, kulübünüzün sosyal medya hesaplarından da paylaşabilir, böylece kulübünüzün ne kadar inovatif olduğunu tüm takipçilerinize gururla anlatabilirsiniz.

Kitleleri etkileyecek 360 derece canlı video yayın projemiz için bekleyin ve sansasyonel projemizi keyifle izleyin ;)

Sevgiler... Nsocial