Loading

Oculus Quest 2 Tanıtıldı

Oculus Quest 2 Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde Facebook, sanal gerçeklik teknolojilerini ve deneyimlerini bir adım öteye taşıyan bir duyuru yaptı. Sanal gerçeklik firması olarak sabırla beklediğimiz duyurunun konusu yeni ve gelişmiş sanal gerçeklik başlığı olan “Oculus Quest 2”ydi. Sanal gerçeklik teknolojisinin hayatımıza girmesi için büyük çaba gösteren ve bu çabayı yaptığı yatırımlarla taçlandıran Facebook tanıttığı efsaneleşen VR Gözlüğü Oculus Quest'in ikinci jenerasyonu olan Oculus Quest 2 ile sanal gerçeklik dünyasında hem teknolojik beklentileri karşıladı hem de nispeten ucuz denebilecek fiyatıyla dikkat çekti.

Sanal Gerçeklik Ajansı odağında olduğu kadar sanal gerçeklik son kullanıcıları olan VR tutkunlarının da odağında olan Oculus Quest 2 sunduğu özelliklerle sanal gerçeklik platformlarında ve oyunlarında daha yüksek performans almayı kolaylaştıracak. Bu durum oyun severlerin ve halihazırda sanal gerçeklik teknolojisiyle içli dışlı olanların dikkatini çekiyor gibi. Satılmakta olan Oculus Quest tükenmeye başladığı için bu duyuru oldukça büyük bir önem arz ediyor. VR gözlük almak isteyenler gelişmiş teknolojisiyle Oculus Quest 2’yi merakla bekliyorlar.

Sanal gerçeklik firması olduğunuz için bizim için en önemli nokta olan özelliklerden başlayalım. Özelliklerine geldiğimizde ilk olarak yapısal geliştirmelerinden bahsetmek istiyoruz. İlk modellerine ve muadillerine göre oldukça hafif olacak olan Oculus Quest 2, yumuşak kafa bandı sayesinde çok daha konforlu bir deneyim sunacak. Bu da bizim gibi sanal gerçeklik firmaları için müşterilerine sunacağı ergonomi açısından mükemmel bir yenilik. Gelişmelerden en dikkat çekici olanı Oculus Quest için kullanılan Qualcomm Snapdragon 835’e kıyasla daha güçlü ve hızlı Qualcomm Snapdragon XR2 ile geliyor olması. Bu gelişme beraberinde VR oyunları için daha iyi görüntü, yükleme sürelerinde avantaj gibi özellikleri de getiriyor. Bir Sanal Gerçeklik firması veya Sanal Gerçeklik Ajansı daha ne isteyebilir ki?

Daha yeni, daha hızlı, daha heyecan verici, daha deneyimsel Sanal Gerçeklik Deneyimi.

Sanal Gerçeklik Firması Nsocial olarak bütün özellikleriyle beraber değerlendirdiğimizde Oculus Quest 2; geliştirilmiş ergonomi, Qualcomm Snapdragon XR2, 6 GB RAM, göz başına 2K çözünürlük, yedi yerleşik kamera, tek LCD, ayarlanabilir optik (IPD) ile komple bir iyileşmeyle ve gelişmeyle geliyor. Ek paketler ve aksesuarlar olarak da Dil paketleri, Elit Kayış ve Fit Paketi gibi ekstralar duyuruldu. Facebook yaptığı geliştirmeler ve fiyatta sağlamaya çalıştığı dengeyle oldukça heyecan verici bir gelişmeye imza atmış oldu. Ürün piyasaya sunulana kadar ek teknolojilerini de entegre etmeye ve bizler gibi sanal gerçeklik firması ya da sanal gerçeklik ajansları ile birlikte vr tutkunlarına sanal gerçeklik dünyasında yarattığı yenilikleri tanıtmaya devam edecektir.

Oculus Quest 2 Fiyat

Oculus Quest 2 fiyatı hakkında haberler ise sanal gerçeklik firmaları ile birlikte sanal gerçeklik kullanıcılarını da sevindirecek. 64 GB ve 256 GB'lık versiyonlar ile pazara sunulan Oculus Quest 2'nin şu anda 64 GB'lık versiyonu 299 USD lik fiyat etiketi ile son kullanıcı ile buluşacak. 64 GB'lık Oculus Quest 2, bir önceki model olan Oculus Quest'in satış fiyatına göre 100 USD daha uygun. 256 GB'lık Oculus Quest 2 fiyatı ise 399 USD olarak konumlanıyor.

Oculus Quest 2 İncelemesi

Global bir VR Firması olarak bu videoyu kendi videomuz olarak yayınlamak isterdik. Fakat Covid19 coronavirüs pandemisi dolayısıyla fiziksel olarak bu yıl yerinde inceleyemedik. Bu yıl bizi affedin lütfen ;]

Oculus Quest 2 incelemesi ve Oculus Quest 2 kurulum, Oculus Quest 2 kutu açılımı ve VR deneyimi için alttaki videoyu deneyimleyebilirsiniz.