Loading

360 Derece Sanal Tur VR Tur

Sanal Tur Nedir? 360 Derece Tur Nedir? VR Tur Nedir?

3D turlar veya 3D izlenecek yol olarak da bilinen sanal turlar, insanların dijital olarak 360 derece deneysel turlara izin verir. sanal tur, genellikle 360 derece video çekimi veya 360 derece fotoğraf içerik dizisinden oluşan mevcut bir konumun 360 derece simülasyonudur. Ses efektleri, müzik, anlatım ve metin gibi diğer multimedya öğelerini de kullanabilir. sanal turlar, farklı noktalardan yani farklı görüş noktalarından çekilen birkaç çekim ile oluşur. sanal turları 360 derece sanal yürüyüş olarak özetleyebiliriz. İlk kez bir yere (bir restoran, bir mağaza veya başka bir alanda) yürüdüğünüzü hayal edin. 360 derece etrafınıza bakın. 360 derece olarak gördüğünüz nesnelere bir adım daha yaklaşıyorsunuz. Odalardan geçiyorsunuz. Şimdi tüm bunları bilgisayarınızın veya akıllı telefonunuzun ekranında yaptığınızı düşünün - buna sanal tur denir.

Sanal turlar tarihi hakkında kısa ama garip bir bilgi olan ilk vr turu 1994 yılında İngiltere'de tamamlandı. Dudley Kalesi 1550 yılında inşa edilmiş ve yenilenmiştir. Yenileme projesi kapsamında vr tur fikri geldi ve dünyanın ilk 360 derece vr tur projesi olarak tamamlandı. Sanal turun ilk kullanıcılarından biri, Haziran 1994'te resmi olarak ziyaretçi merkezini açtığı Kraliçe II.Elizabeth'di.

360 Derece Sanal Tur Google Street View'a Benzer mi? Ya da Yandex 360 sanal tur ile farklı mıdır?

işte bir farklılaşma noktası: Google Street View veya Yandex 360 sanal tur, size 360 derece fotoğraf çekimi ile yerin dışını hissettiriyor, bazı lokasyonlarda ise mekanın içerisini de gezebiliyorsunuz. Mantık olarak 360 derece sanal tur ve google street view ve yandex 360 sanal tur ile benzeşiyor. Ancak sanal turlar, yalnızca 360 derece panaromik fotoğraflarla değil, 360 video prodüksiyonu yani vr video çekimiile de vr turları 360 derece video ile de üretmenizi sağlar. Sanal Tur bu şekilde 360 derece deneyimin içine girmenizi sağlar.

Sanal Tur 3D ler Nasıl Oluşturulur?

360 derece kameralar kullanarak ve / veya 360 derece görüntü / 360 derece video çekimi ile hazırlanan sanal turlar. 360 derece video prodüksiyonu veya 360 panaromik fotoğraf çekimi tamamlandıktan sonra, yazılım geliştirme ve sabitleme ile süreç devam edecektir. tarayıcı tabanlı olarak webVR ve mobileVR ile hazırlanan 360 derece sanal tur; vr gözlüğü olmadan da çalışabilecektir.

360 derece video çekimi ve panaromik fotoğraf çekimi ile etkileyici sanal turlar oluşturabilirsiniz. Sanal ziyaretleri web sitenize kolayca entegre edin ve müşterilerinizi çekmek için bunları doğrudan sosyal ağlarda paylaşın. Çoğu iş amacıyla, sanal tur yani vr tur her yerden erişilebilir olmalıdır. Geçmişte, sanal bir tur projesi oluşturmak için mevcuttu, Flash yazılımı mevcuttu. Ama riskliydi ve sonunda öldü. Flash bugünlerde desteklenmiyor ve Flash ile bir sanal tur projesi tamamladıysanız, üzgünüz, yeni teknolojilere sahip yeni sanal tur projesi ile gözden geçirmeniz gerekiyor. Ana çözüm web tabanlı bir sanal tur yani webVR. Ayrıca, zengin ve kullanışlı bir sanal tur sadece bir dizi panoramik resim değildir. Etkileşimli bir web içeriğindeki videolar, metinler ve hareketsiz resimlerden elde edilenler gibi çeşitli materyalleri izleyerek daha iyi bir deneyim elde edilebilir. Sanal Gerçeklik Ajansı Nsocial 'ı keşfedin. İşletmenizin sanal ziyaretine etkileşim katarak müşterilerinizi şaşırtın. Hatta akıllı telefonunuzu bir VR gözlüğüne dönüştürün ve VR Cardboard olarak kullanın.

Sanal Tur Örnekleri.

Sanal Gerçeklik Firması Nsocial olarak bir çok global marka ile 360 derece video çekimi, panaromik fotoğraf çekimi ve vr tur yani sanal tur projeleri hayata geçirdik. İlham verici 2 sanal tur projemizle başlayalım.

Otomotiv Sektörü Sanal Tur. Sanal Showroom

Otomotiv sektörü sanal showroom, Subaru. 360 derece sanal tur showroom deneyimi için lütfen tıklayın. Projemiz

virtual showroom virtual tour


Araçların içindeki ve dışındaki farklı noktalardan 360 derece fotoğraf çekimi ile içeriğimizin temelini oluşturduk. Daha sonra Web VR ve VR gözlüklerle uyumlu olarak geliştirdiğimiz VR yazılımımızla bir Sanal Tur deneyimimiz oldu.

Markanın ve modellerin benzersiz özelliklerini fotoğraf, video, metin ve sesle destekledik ve 360 derecelik bayi deneyimini ses ve görsel öğelerle etkileşimli olarak destekledik.

360 derece video çekimi, vr video çekimi ve 360 fotoğraf çekimi sırasında satıcıda bulunmayan araçlar için farklı renk alternatifleri göstermek üzere bir renk yapılandırıcısı da entegre ettik. Elbette, modellerin fotoğraf galerilerini eklemek mümkün olmayacaktı.

Subaru'nun maceraperest ve güvenli dünyasında keyifli bir gezintiye çıkan ziyaretçiler,araç içi detaylardan videolu anlatımlara, zengin içeriklerle hem bilgi ediniyor hem de modelleri daha yakından tanıyor.

Subaru markasının globalde ilk kez Nsocial tarafından gerçekleştirilen Sanal Showroom projesi ile Subaru satın almak isteyenler, 7/24 açık sanal showroom ile istedikleri an ve istedikleri yerden 360 derece interaktif olarak otomobilleri detayları ile inceleyebilir ve zaman kaybetmeden konforlarından ödün vermeden dakikalar içinde bayileri ziyaret edebilirler.

Markanın modellerine dair tüm detayları, kolay tüketilebilir içeriklerle sunan Sanal Showroom platformunda tüm ziyaretçiler, yönlendirici ikonlar sayesinde merak ettiği konu ile ilgili bilgiye kolaylıkla ulaşıyor. Modellerin iç ve dış görünümlerini farklı açılardan inceleme, donanım hakkında bilgi edinme, teknik detayları inceleme gibi ihtiyaçları videolu anlatımlarla desteklemek; platforma, ziyaretçilere en kısa zamanda en detaylı bilgiyi verebilme kabiliyetini kazandırıyor. Araç fiyatlarını inceleme, yetkili satıcılar hakkında bilgi alabilme, test sürüşü talebinde bulunma, Subaru'nun dijital pazarlama hedeflerini baz alıyor, fonksiyonlarıyla bu hedeflerin gerçekleşmesine katkı sağlayan, son teknoloji, tasarım, yazılım trendlerini takip eden yeni bir dijital varlık olarak konumlanıyor.

Projemiz web sitesinde, akıllı telefonlarda ve VR gözlüklerde çalışabildiğinden, Subaru'nun web sitesi trafiği de% 13 arttı ve bayisi olmayan illerden gelen taleplerde% 26 artış oldu.

Sanal Showroom'un Avantajları

* Her yerden, markanızın showroom bulunmadığı şehirlerden bile erişilebilir

* 7/24 açık

* SIFIR işletme maliyetleri

* SIFIR çalışan maliyeti

* Etkileşimli

* Deneysel

* Orada hissetmenizi sağlar

İnsan Kaynakları İş Eğitimi Sanal Tur.

Çok sayıda destinasyonda çok sayıda mağazası / fabrikası / tesisi bulunan bir organizasyonda çalışıyorsanız, iş oryantasyon süreci, meslek eğitimi ve kurumsal öğrenme için en fazla zaman harcanan ve maliyetli noktadır. İşe yeni başlayan çalışanları, genel merkez turu için farklı şehirlerdeki mağaza yada üretim tesislerinden lojistik operasyonları, konaklamaları hem maliyet hem de zaman kaybı ile birlikte verimlilik ve iş gücü kaybına yol açar. 360 derece Sanal Tur teknolojisi sayesinde, en büyük moda perakendecilerinden markası Defacto'nun sanal tur iş oryantasyonu ve 360 derece genel merkez sanal turu gerçekleştirdik. Lütfen Sanal Gerçeklik ile iş oryantasyonu 360 derece sanal tur deneyimi için burayı tıklayın ve projemizi deneyimleyin.

virtual tour human resources job orientation

Sanal Tur Anıtkabir

Belki de bizim için en özel olanı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatinde olduğu Anıtkabir'in 360 derece sanal tur gezintisi. Anıtkabir Sanal Tur gezintisi için Anıtkabir'in resmi web sitesini ziyaret etmeniz yeterli.Hayvanat Bahçesi Sanal Tur

Hayvanat bahçesine gelemediğiniz zamanlar için, hayvanat bahçesi sanal turları kullanarak 360 derece bir deneyimini size getiriyor! Chester hayvanat bahçesi sanal turlarını, Yellowstone Ulusal Parkı sanal turunu, San Diego Hayvanat Bahçesi sanal turlarını veya Orlando Seaworld Sanal Turu deneyimini yaşayabilirsiniz.

Müze Sanal Turları

Uffizi Galerisi sanal turu, Guggenheim Müzesi sanal turu, Van Gogh Müzesi sanal turu, Orsay Müzesi sanal turu, Met ve Amerikan Doğa Tarihi Müzesi gibi dünyanın en prestijli kültürel kurumlarından bazılarında "yürüyün" veya 360 derece Rosicrucian Mısır Müzesi sanal turu deneyimi yaşayın.

Hatay Arkeoloji Müzesi Sanal Gezi

Dünyanın en zengin mozaik koleksiyonlarından birine sahip Hatay Arkeoloji Müzesi'ndeki mozaikleri, tarihi ve sanat eserlerini Hatay Arkeoloji Müzesi sanal gezisi ile buraya dokunarak deneyimleyebilirsiniz.

Miniatürk Sanal Tur

Yerli ve yabancı turistlerin İstanbul turlarında ilk adresi olan Miniatürk, kısa sürede muhteşem bir Türkiye turu atmak isteyenler için de ideal bir mekân. Miniatürk Sanal Turu ile uzaktan da gezebileceğiniz bu mekan size keyifli anlar yaşatacak.

Göbeklitepe Sanal Gezi

İnsanık tarihini değiştiren, mimarisi ile büyüleyen Göbeklitepe'yi Sanal Tur ile 360° gezin.Göbeklitepe Sanal Gezisi için buraya dokunabilirsiniz.

Oyuncak Müzesi Sanal Gezi

Müzelerde 3D sanal tur görenleri hayrette bırakıyor. Çocuklar en çok mutlu eden yerlerden biri olan Oyuncak Müzesi sanal tur ve sanal gezisi de Google Street View ile hazırlanmış ve bunlardan biri. Oyuncak Müzesi Sanal Gezisi için buraya dokunmanizyeterli.

www.istanbulmodern.org sanal tur

www.istanbulmodern.org sanal tur; İstanbul Modern'in Karaköy'deki son koleksiyon sergisi Sanatçı ve Zamanı'nı 3D sanal turla Sanatçı ve Zamanı'nı sanal turunu sizinle buluşturuyor.

Pera Müzesi Sanal Tur

2005'te açılan Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı'nın nitelikli ve geniş ölçekli kültür-sanat hizmeti vermek amacıyla kurduğu bir özel müze olan Pera Müzesi Sanal Gezintisi, bilgisayar, cep telefonu veya tablet yardımıyla yapılabilen sanal tur alt yapısı ile sanal gezi için sizleri bekliyor.

Efes Müzesi Sanal Gezi

Efes Antik Kenti'nin 3D sanal turu görenleri hayrette bırakıyor. Efes Müzesi Sanal Gezinti için dokunun.

British Müzesi Sanal Tur

İngiltere'nin başkenti Londra'da yer alan British Museum, ağırlıklı olarak Antik Çağ'dan kalan eserler barındırır. Benzersiz etnografya koleksiyonlarının bulunduğu müze, 1753 yılından bugüne hizmet vermekte. İnsanlık tarihini gözler önüne seren binlerce eseri içinde bulunduran British Museum'da sanal tura çıkmak için tüm bir gününüzü bile ayırabilirsiniz. Dört ana bölümden oluşan müzenin haritaları ve listeleri eşliğinde oldukça keyifli bir sanal tura çıkabilirsiniz. Britsh Museum Virtual Tour için dokunmanız yeterli.

Cumhuriyet Müzesi Sanal Gezi

II. TBMM Binası ya da 1981’den beri kullanılan ismiyle Cumhuriyet Müzesi, ilk üç cumhurbaşkanı dönemine dair birbirinden değerli kaynaklara ev sahipliği yapıyor. İçerisinde sergilenen eşya ve belgeleri bir yana koyacak olursak bana göre binanın göz alıcı mimarisindeki ayrıntılar bile başlı başına ziyaret sebebi oluşturuyor. Cumhuriyet tarihimizde sanal tur için TBMM'den daha iyi bir kaynak olmayabilir.Cumhuriyet Müzesi Sanal Gezisine buradan erişebilirsiniz.

Troya Müzesi Sanal Müze

Troya Müzesi’nde; Homeros’un İlyada Destanı ile tarihe geçmiş Troas Bölgesi’nde iz bırakan Troya ve kültürlerinin yaşamı ve arkeolojik tarihi, kazılardan çıkan eserler aracılığıyla anlatılmaktadır. Sanal Tur teknolojisi ile gezebileceğiniz Troya müzesi sanal müze ziyareti için sizi bekliyor.

Tema Park Sanal Tur

Büyük Lego Yarışı ve Miniland USA parklarının sanal turları 360 derece sanal tur ile deneyimleyebileceğiniz cazibe merkezlerinden ve temalı parklardan yalnızca ikisi.

Gayrimenkul Sanal Turu

Bir evi gezmek için zaman ayırdığınızda, evin resimlerden ne kadar farklı olduğu konusunda hayal kırıklığına uğradınız mı? Hareketsiz fotoğraflar bazen yanıltıcı olabilir, ancak sanal turlar, yatırımcıların yatırım yapmadan önce gayrimenkulün nasıl göründüğü hakkında daha doğru bir fikir edinmelerini deneyimsel olarak sağlar. Makro İnşaat’ın Mavera projesinin 360 derece sanal tur projemize bakın. Gayrimenkul Pazarlamasında Sanal Tur deneyimi ve Sanal gerçeklik teknolojisinin emlak pazarlamasında sanal tur ile nasıl kullanıldığı makalemize bakabilirsiniz.

Otel 360 Derece Sanal Turu

İlk izlenimlerin her şey olduğunun farkındayız, bu yüzden Oteller yenilikçi 360 derece Sanal Turunun gelişini duyurmaktan heyecan duyuyor! Sizi her otelin sunduğu her köşeyi, manzarası ve fırsatı ayrıntılı bir şekilde deneyimlemeye otel sanal tur teknolojisi ile davet ediyoruz.Otel Sanal Turu için gerçekten iyi bir örnek bulabilirsiniz.

Yaratıcı Destinasyon pazarlama kampanyası veya sanal tur projeniz varsa, Sanal Gerçeklik Şirketi Nsocial'a ulaşabilirsiniz.