Loading

webVR

web Tarayıcısı Tabanlı olarak Tarayıcı Üzerinde Çalışan webVR Nedir?

webVR, tarayıcınızda 360 derece video çekimi içerikleri ile hazırlanan sanal gerçeklik projelerini ve VR deneyimini mümkün kılan bir sanal gerçeklik yazılım çözümü özelliğidir. webVR da Amaç, sahip olduğunuz cihaz ne olursa olsun herkesin VR deneyimine girmesini kolaylaştırmaktır. webVR projeleri Sanal gerçeklik ajansı tarafından üretilen ve web tabanlı çalışan sanal gerçeklik projelerinin mobil cihazlar, web siteleri, masaüstü bilgisayarlar ve vr gözlükleri üzerinden deneyimlenebilir olmasıdır.

webVR'ı deneyimlemenin 2 yolu vardır. vr gözlük ile veya vr gözlüksüz. Ancak unutmayın, sanal gerçeklik firması tarafından üretilen tüm VR projeleri VR gözlükleri ile deneyimlenebilir ama VR gözlükleri olmadan da webVR mobil cihazlarda da yani mobileVR ile de mükemmel şekilde çalışır. Bu, webVR'ı akıllı ve mobil cihazlarınızla deneyimleyebileceğiniz anlamına gelir.

webVR projelerinde 3d vr modelleme veya 360 derece video çekimi ile olarak uyumlu tarayıcı ve sanal gerçeklik içeriği veya 360 fotoğraf içeriği şarttır.

VR gözlüğünüz varsa, webVR deneyimini yaşarken hangi tarayıcıların sizin için en uygun olduğunu bulmanızı sağlamaya çalıştık.

VR Cardboard sahibiyim: webVR projelerinde Android cihazlarda Chrome ile en iyi şekilde çalışır. Android ve iOS'taki diğer tarayıcılarda webVR içeriğini deneyimleyebilirsiniz, ancak opera ve firefox haricinde kalan internet explorer da webVR'ı tam olarak desteklemediğinden bu kadar pürüzsüz olmayabilir.

Samsung Gear VR Gözlüğüm var: webVR Oculus Browser ve Samsung Internet ile Google Chrome, Mozilla Firefox Reality, Opera VR ile çalışıyor.

Oculus GO VR Gözlüğüm var: Oculus Browser ve Google Chrome, Opera VR, Firefox Reality ile çalışıyor.

Oculus Quest VR Gözlüğüm var: Windows'ta Firefox Reality, Google Chrome ve Supermedium ile çalışıyor.

Daydream VR Gözlüğüm var: Daydream'e hazır Android cihazlarda Chrome ve Firefox Reality ile çalışır.

HTC Viveport kullanıyorum: Firefox Reality ile çalışıyor.

HTC Vive'ım var: Windows'ta Firefox, Servo ve Supermedium ile çalışır. macOS'ta Firefox Nightly'yi kullanabilirsiniz.

Windows Mixed Reality VR Gözlüğüm var: WebVR v1.1, Windows'ta Microsoft Edge tarafından destekleniyor.Firefox ve Supermedium da SteamVR ile destekleniyor.

Playstation VR'ım var: Çocuklar sizin için çok kötü haberimiz var, playstation vr şu anda webVR'ı desteklemiyor maalesef.

Bilgisayarınızı veya telefonunuzu vr gözlüğünüz olmadan da sanal gerçeklik firması tarafından hazırlanan içerikleri ya da projeleri deneyimlemek için kullanabilirsiniz. Tüm VR projelerinde 3D olarak göremez veya tam olarak etkileşime giremezsiniz, ancak yine de 360 derece etrafa bakabilirsiniz.

Bir Sanal Gerçeklik yazılımı ve VR uygulama geliştirici şirketi bulmak genellikle zordur. VR uygulama geliştirme geliştiriciler için hala yeni, bu nedenle fikriniz düzgün bir şekilde uygulanamayabilir. Eğer tam hizmet bir Sanal Gerçeklik firması ile çalışmıyorsanız tabi ;] Tam hizmet sanal gerçeklik firması Nsocial ile çalışıyorsanız, aklınızdakini bize aktarmanız yeterli! VR mobil uygulaması yani VR App geliştirme veya web tarayıcı üzerinde çalışan sanal gerçeklik çözümü webVR ile bir sanal gerçeklik projeniz varsa Sanal Gerçeklik Ajansı Nsocial ile tanışın!