Loading

akıllı şehir artırılmış gerçeklik.

akıllı şehirler artırılmış gerçeklik ve dijital dönüşüm. akıllı şehir ar.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi artık akıllı şehirlerin tasarımında kullanılıyor. Artırılmış gerçeklik ile akıllı şehir projelerinin gerçekleştirilmesinden önce hatalar görülebilir ve proje maliyetleri azaltılabilir. Artırılmış Gerçeklik (AR) artık akıllı şehir planlaması da dahil olmak üzere geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları ile, akıllı telefonların nesne tanıma özelliğini kullanarak, sanal nesneler gerçek görüntüler üzerine yerleştirilir. Uygulamalarla sanal ortam canlı, dinamik ve gerçek zamanlı olarak hissediliyor.

Markets and Markets verilerine göre, artırılmış gerçeklik (AR) sektörü 2023 yılında 60,55 milyar dolarlık ekonomik bir hacme ulaşacak. Genel olarak AR yazılım pazarı, tüketici, ticari ve AR teknolojisini kullanan kurumsal akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlar.

Akıllı Şehirler ve Artırılmış Gerçeklik, destinasyon pazarlama olarak düşünülmelidir. Şehirlere ve ülkelere gitmemizin cevabı çok basit. Deneyim! Başka bir deyişle, şehirler ve ülkeler cazibe merkezleridir ve deneyimlerini bize pazarlarlar. Destinasyon pazarlaması ve deneyim pazarlamasında 2 kritik dinamik vardır. Seyahat Öncesi Deneyim ve Seyahat Sırasında Deneyim. Her iki deneyim için hem Sanal Gerçeklik (VR) hem de Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisi kullanılabilir. Bununla birlikte, buradaki en önemli nokta önce Seyahat Öncesi Deneyimdir, önce algıyı oluşturup sonra performansa dönüştürürken, Seyahat Sırasındaki Deneyim zaten deneyimli bir deneyimdir, yani doğrudan performans. Seyahat Öncesi Deneyimde Artırılmış Gerçeklik Kullanımı webAR veya Google Artırılmış Gerçeklik Arama Sonuçları google ar tarafından desteklenebilse de, seyahat sırasındaki artırılmış gerçeklik deneyimi, tarihi binaların, heykellerin veya navigasyonun artırılmış gerçeklik deneyimi ile devam edebilir. Ziyaretçiler fotoğraf makinelerini tarihi binaların bulunduğu fotoğraflara yönelttiklerinde, kameradan bina tanıma teknolojisi ile üç boyutlu video izleyerek çalışma hakkında bilgi alabilirler. Veya toplu taşıma için artırılmış gerçeklik canlı trafik verilerini , durak sayısını, toplu taşıma seyahat süresini görebileceğiniz artırılmış bir gerçeklik deneyimi sunar akıllı şehirlerin kartları ile otobüs ve tren gibi araçlar. Canlı trafik verileri için videomuzu aşağıda bırakıyoruz.

artırılmış gerçeklik şehir kartı. interaktif şehir kartı.

artırılmış gerçeklik ajansı nsocial, akıllı şehir artırılmış gerçeklik şehir kartı toplu ulaşım kartı artırılmış gerçeklik servisini yarattı. toplu taşımada artırılmış gerçeklik deneyimi seyahat etmeyi kolaylaştırır. Şehirlerin münferit duraklarında araçların zaman çizelgesini takip etmek, haritayı okumak veya mobil uygulamaları indirmek ve analiz etmek zorunda değilsiniz. Geliştirdiğimiz toplu taşıma artırılmış gerçeklik uygulaması ile, "Nasıl Gidilir" modülü ile etkileşimli verileri size aktaran bir mobil asistanınız olabilir, burada hangi hattan herhangi bir noktadan otobüslerle gitmek istediğinizi görebilirsiniz. hangi inişe çıkıyorsunuz, ne zaman seyahat ediyorsunuz, durak sayınız, şehir kartınız. Dengeyi yükleyebilir ve gece otobüslerini görebilirsiniz. Toplu Taşıma Artırılmış Gerçeklik videosunu izleyebilirsiniz.artırılmış gerçeklik ile şehir planlaması

Artırılmış gerçeklik sadece pazarlama ve turizm açısından değil, aynı zamanda şehir planlaması için de kullanılabilir. Şehirler tarafından toplanan büyük miktarda veriler gelecekteki akıllı şehir planlaması için görünür hale getirilebilir. AR ile mimarlar ve şehir planlamacıları projelerinin gerçek hayatta nasıl görüneceğini test ederek daha yaratıcı iyileştirmeler yapabilecekler. Örneğin, bir şehirde yeni bir gökdelen inşa edilecekse veya yeni bir ulaşım merkezi oluşturulduğunda, olası senaryolar artırılmış gerçeklikle modellenerek tahmin edilebilir.akıllı şehir artırılmış gerçeklik uygulaması. artırılmış gerçeklik şehir pazarlaması.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi turistlere birçok avantaj sunuyor:

1- Turistlere karar verme sürecinde yardımcı olmak,

2- İçerik bulmak için daha az çaba sarf etmek,

3- Mekansal endeksellik gücü sağlar. (kullanıcılara aktarılan bilgi ihtiyacını azaltır),

4 - daha düşük fiziksel efor ve daha fazla güvenlik sağlar

5- Görünmez özellikler hakkında bilgi verir,

6- Görsel dikkat doğrudan dikkat çeker.

Seyahat endüstrisi tamamen özel deneyimler üretmekle ilgilidir ve AR teknolojisi ile bunun turizmi oldukça olumlu etkilemesi beklenmektedir. Artırılmış Gerçekliğin hem son müşteriler hem de turizm endüstrisi için nasıl değer sağladığına dair güncel bir liste.

akıllı toplu ulaşım ve toplu ulaşımda artırılmış gerçeklik.

Artırılmış Gerçeklik ile tasarlanmış bir seyahat mobil uygulaması varsa, mümkün olan en iyi yol tarifleri, seyahat rotası, bir sonraki hedef ve seyahat yerleri almak için ulaşım nesnelerine işaret edebilirsiniz. Özellikle yabancı gezginler için bir yeraltı haritasını AR ile birçok dilde ilginç bir rehber haline getirebilirsiniz.

Geziler ve Gezilecek Yerlerdeki AR

Artırılmış Gerçeklik ile ilgi çekici yerleri ve gezileri keşfetmek, bu geleneksel şehir turlarını biraz daha şaşırtıcı kılar. Zaman görünümünde yer işaretlerinin gelişimi göz önüne alındığında, zamanda geriye gidebilir, yerlerin 3D modellerinin keyfini çıkarabilir ve eğlenceli tur rehberleri alabiliriz. Bunun en güzel örnekleri tema parkları, bahçeler ve hayvanat bahçeleri.

Seyahat ve Otel Konaklaması için Artırılmış Gerçeklik

Konaklama endüstrisi, AR teknolojilerini kullanan önde gelen alanlardan biridir. Artırılmış gerçeklikte sunulan seçeneklerden hangisinin sizi daha çok seveceğine ve hangi otelleri kullanabileceğinize karar verebilirsiniz.

HORECA'da AR

Restoranlar ve barlar, AR uygulaması aracılığıyla her öğün ve malzemelerinin etkileyici ve etkileşimli 360 derece görünümüne sahip menülere sahip olabilir. Çeşitli restoranlar, kafeler ve barlar müşterileri çekmek için AR mobil uygulamalarını kullanır.Gezginlerin Kaybolmamasını Sağlayan AR Uygulamaları

Yabancı bir ülkede yolunuzu bulmak zor olabilir. Ancak AR, oklarla ve diğer geçerli ayrıntılarla dijital bileşenler ekleyerek navigasyon uygulamalarını daha akıllı hale getirir. Akıllı telefon kameralarını Google Haritalar'a entegre ederek ve entegre ederek yeni bir yerde gezinme deneyimini geliştirebilir.

eğer siz de augmented reality ajansı Nsocial ile akıllı şehircilik için neler yapabiliriz derseniz, email atmanız yeterli.