Loading

1 MİLYON TL'YE VARAN KOSGEB İMALAT SANAYİNDE DİJİTALLEŞME TEMALI PROJE TEKLİF ÇAĞRILARI PROJENİZİ YAZIP HİBE ALMANIZI ve ÜRETİMDE SANAL GERÇEKLİK KULLANIMI VE ÜRETİMDE ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK KULLANIMI PROJENİZİ HAYATA GEÇİRELİM!

İmalat Sanayinde Dijitalleşme Temalı Proje Teklif Çağrıları

Türkiye’nin ilk uçtan uca tam hizmet sanal gerçeklik firması Nsocial olarak; KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında hazırlanan ve endüstri 4.0 ile birlikte üretimde dijital dönüşüm yani endüstride dijital dönüşüm süreçlerinin önemli bileşenleri olan üretimde sanal gerçeklik teknolojisi kullanımı, endüstride sanal gerçeklik kullanımı, sanal gerçeklik ile iş eğitimi, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi, 360 derece fabrika tanıtım videosu çekimi yani 360 derece fabrika çekimi, fabrika sanal tur, üretimde artırılmış gerçeklik kullanımı teknolojileri ile verimlilik artışı ve maliyet azaltan “İMALAT SANAYİNDE DİJİTALLEŞME” temalı KOSGEB İmalat Sanayinde Dijitalleşme Temalı Proje Teklif Çağrıları 2020-01 ve 2020-02 Proje Teklif Çağrılarını sizlere duyurmak istedik. Proje Teklif Çağrısı kapsamında işletme başına 300.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 700.000 TL’ye kadar geri ödemeli (teminat veya KGF kefaleti karşılığı) olmak üzere toplam 1.000.000 TL’ye kadar destek verilebilecek. İşte sanal gerçeklik ajansı Nsocial’dan üretimde sanal gerçeklik kullanımı ve üretimde artırılmış gerçeklik kullanmak isteyen firmalara müjde gibi bir haber!

kosgeb üretimde sanal gerçeklik kullanımı üretimde artırılmış gerçeklik kullanımı kobigel kobi gelişim destek programı

Endüstride Dijital Dönüşüm ile Üretim Sektöründe, üretim ve imalat sanayinde inovasyon katma değeri ile üretimde sanal gerçeklik teknolojisi kullanımı, endüstride sanal gerçeklik kullanımı, sanal gerçeklik ile iş eğitimi, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi, 360 derece fabrika tanıtım videosu çekimi yani 360 derece fabrika çekimi, fabrika sanal tur, üretimde artırılmış gerçeklik kullanımı teknolojileri kullanarak; üretim ve eğitim maliyetlerini düşürerek, çalışan verimliliği ve son üründe verimliliğini artırmak isteyen firmalara KOSGEB'ten Artırılmış Gerçeklik / Sanal Gerçeklik Teknolojilerinde destek geldi! Desteğin adı KOSGEB İmalat Sanayinde Dijitalleşme Temalı Proje Teklif Çağrıları.

Özellikle pandemi dönemi ile birlikte;

* Yurtdışı müşterilerine fabrikalarını ya da tesislerini gezdirmek için 360 derece video çekimi ve Sanal Tur VR teknolojisini kullanmak isteyen firmalar,

* Yeni işe başlayan çalışanlarını oryantasyon için fabrika ziyaretlerine gönderemeyen şirketler,

* Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi ve Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ile deneyimsel kurumsal öğrenme eğitimi ile verimliliğini artırmak isteyen markalar,

* Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile ekipman, makine kurulum ve bakım süreci eğitimlerini çalışanlarına vererek, bakım ve kurulum maliyetleri ve hatalarını azaltmak isteyen fabrikalar

Üretimde sanal gerçeklik kullanımı, endüstride sanal gerçeklik kullanımı, Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi, sanal gerçeklik iş eğitimi, 360 derece fabrika tanıtım video çekimi yani 360 derece fabrika çekimi, fabrika sanal tur, üretimde artırılmış gerçeklik teknolojileri kullanılarak imalat / üretim ve ilişkili süreçler / prosesler ile çalışan verimliliğinde hız ve verimlilik artırılabilir, birbirleri ile haberleşen nesnelerin otonom eylemleri ile prosesler optimize edilebilir ve hata - bakım - stok maliyetleri azaltılabilir.

Fırsatı kaçırmayın! KOSGEB İmalat Sanayinde Dijitalleşme Temalı Proje Teklif Çağrılarından siz de faydalanın! Tam hizmet sanal gerçeklik firması Nsocial olarak; HEM KOSGEB PROJENİZİ YAZIP HİBE ALMANIZI SAĞLAYALIM, HEM DE SANAL GERÇEKLİK VE ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK PROJENİZİ HAYATA GEÇİRELİM! Sanal Gerçeklik ajansı Nsocial olarak belirtmek isteriz; Teknoloji geliştiricisi KOBİ’lerin, proje konusu ürün / yazılımı kendi iş süreçlerine adapte etmek isteyen bir işletmenin Satın Alma Niyet Beyanı ile başvuru yapmaları zorunludur.

İmalatçı KOBİ’lerin edinecekleri teknolojilerin yerli firmalardan karşılanma oranının yüksek olması durumunda, proje başvurularının değerlendirilmesinde bu durum olumlu yönde dikkate alınacağını da sanal gerçeklik şirketi Nsocial olarak belirtmekte fayda var.

Üretimde sanal gerçeklik kullanımı, endüstride sanal gerçeklik kullanımı, Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi, sanal gerçeklik iş eğitimi, 360 derece fabrika tanıtım video çekimi yani 360 derece fabrika çekimi, fabrika sanal tur, üretimde artırılmış gerçeklik gibi akıllı dijital teknolojilerle ilgili ürün ve çözüm geliştiren elektronik, bilişim, makine imalat sektörlerindeki teknoloji geliştiricisi KOBİ’ler; imalat sanayi sektörüyle ilişkili entegre çalışmak kaydıyla birkaçını birlikte içeren ürün / yazılımlarında katma değer arttırıcı iyileştirmeler yapmak ve/veya geliştirdikleri ürün / yazılımlarını ticarileştirmek için proje sunabileceğini sanal gerçeklik ajansı Nsocial olarak söyleyebiliriz.

Üretimde sanal gerçeklik kullanımı, endüstride sanal gerçeklik kullanımı, Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi, sanal gerçeklik iş eğitimi, 360 derece fabrika tanıtım video çekimi yani 360 derece fabrika çekimi, fabrika sanal tur, üretimde artırılmış gerçeklik teknolojilerini sadece ticarileştirme (tanıtım - pazarlama - satış) amaçlı proje sunacak olanların, ürünlerini kamu desteğiyle geliştirerek başarılı tamamladıklarına veya Teknoloji Geliştirme Bölgesi ya da ArGe Merkezi projesi çıktısı olduğuna dair belge ibraz etmeleri şarttır. İş paketlerinde katma değer arttırıcı iyileştirmeler bulunan başvuru sahiplerinde ise bu belge şartı aranmayacağını da sanal gerçeklik firması Nsocial olarak belirtebiliriz.

Üretimde sanal gerçeklik kullanımı, endüstride sanal gerçeklik kullanımı, Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi, sanal gerçeklik iş eğitimi, 360 derece fabrika tanıtım video çekimi yani 360 derece fabrika çekimi, fabrika sanal tur, üretimde artırılmış gerçeklik teknolojileri kullanımı için destek veren KOSGEB çağrısının resmi duyurusuna erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

KOSGEB İmalat Sanayinde Dijitalleşme Temalı Proje Teklif Çağrılarının sağladığı Personel, makine, yazılım ve hizmet alımları için toplamda 1 milyon TL’ye kadar olan destekten yararlanabilmek için VR firması Nsocial olarak Eylül ayında sonuçlanacak destek fırsatına son başvuru tarihini kaçırmayın deriz!

KOSGEB İmalat Sanayinde Dijitalleşme Temalı Proje Teklif Çağrıları ile birlikte 1 MİLYON TL'YE VARAN KOSGEB İMALAT SANAYİNDE DİJİTALLEŞME TEMALI PROJE TEKLİF ÇAĞRILARI PROJENİZİ YAZIP HİBE ALMANIZI ve ÜRETİMDE SANAL GERÇEKLİK KULLANIMI VE ÜRETİMDE ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK KULLANIMI PROJENİZİ HAYATA GEÇİRELİM diyorsanız sanal gerçeklik şirketi Nsocial'ın [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterli!

Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ve Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme

En sevdiğimiz konulardan birine geldik. Dijital dönüşümün etkisi ve Endüstri 4.0 ile birlikte Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ve Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme noktası. Ki bizce; Sanal Gerçeklik'in kurumsal öğrenmede en önemli alanlardan biri haline geleceğini defalarca belirtmiştik. Sanal Gerçeklik (VR- Virtual Reality) Eğitim Laboratuvarları’ ile çalışanlarına, stajyerlerine, müşterilerine ve bayilerine sanal gerçeklik mesleki eğitimleri ile deneysel olarak öğretebilirsiniz. Sanal Gerçeklik eğitimleri ile iş kazalarının önlenmesi, hurda maliyetlerinin azaltılması ve aynı zamanda kalite problemlerinin önüne geçilmesi hedefleniyor. Sanal Gerçeklik teknolojisiyle verilen eğitimlerin, öğrenmeye etkisinin 81% 'e kadar yükseldiği tespit ediliyor. Öte yandan Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ve VR ile kurumsal öğrenme ile üretim hatlarından alınan insan kaynaklı hata verilerindeki 89%’a varan düşüş trendi ise yapılan deneysel çalışma verilerini doğrular nitelikte gerçekleşti.

VR İş Eğitimi ve Sanal Gerçeklik iş eğitimi ile, tasarım süreci de çalışanların değişen ihtiyaç ve öğrenme şekilleri doğrultusunda gerçekleştirilir.

Sanal Gerçeklik İş Eğitimine katılan çalışanlar; Sanal Gerçeklik ortamında tasarlanan 15 Dakika süren interaktif etkin ve kalıcı VR İş Eğitimleri ile öncelikle 2 boyutlu ve 3D modellenmiş ile 3 boyutlu ortamda detaylı bir eğitim alıyor. Bu aşamada, çalışanlar İSG ve kalite açısından tüm detayları ve püf noktalarını öğreniyor. Eğitimin uygulama kısmında ise her çalışan Sanal Gerçeklik gözlüğü yardımıyla Sanal Gerçeklik meslek eğitiminin uygulama kısmını gerçekleştiriyor. Bu sırada diğer katılımcılar da tatbik edilen uygulamayı anlık olarak 3 boyut destekli dev ekrandan takip edebiliyor.

Sanal gerçeklik tabanlı iş güvenliği eğitimleri, iş kazalarını ve iş kazalarından kaynaklı ölümleri en aza indirgemekte ve endüstriyel, imalat ve inşaat alanlarını daha güvenli hale getiriyor.

Tüm çalışanlarının gelişimine fırsat eşitliği sağlama konusunda doğru çözüm olan Sanal Gerçeklik İş Eğitimi özellikle işitme engelli çalışanların da mesleki ve teknik gelişimini ciddi anlamda destekleyen çok yararlı bir platform olarak ayrı bir önem taşıyor. Eğitimler, farklı hat ve bölümlerde çalışabilmek için rotasyon fırsatı sağlıyor.

Sanal Gerçeklik ile Mesleki Eğitimde Etkileşimli 3 Boyutlu Ders İçerikleri ile Öğrenme ve Endüstriyel Uygulamaları sayesinde verilen eğitimler ve yapılan diğer çalışmalar aktarılıp deneyimletilirken; sanal gerçeklik teknoloji ve uygulamalarının endüstrinin gelişimine sağlayacağı katkılar da paylaşılabilir. VR İş Eğitimleri ve sanal gerçeklikle iş eğitim teknolojisi, endüstri 4.0 ile birlikte insan kaynakları 5.0 ile birlikte yaygınlaştırılması tarafında da önemli bir adımdır. Sanal Gerçeklik Kurumsal Öğrenme ile interaktif öğrenme ve etkin öğrenme için yeni bir eğitim yönteminin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Üretimde Sanal Gerçeklik Kullanımı. Üretimde Sanal Gerçeklik Çözümleri. Endüstride Sanal Gerçeklik Kullanımı. Endüstride Sanal Gerçeklik Çözümleri.

Üretimde sanal gerçeklik kullanımına örneklerle değineceğiz. Üretimin ilerleyişinin sanal gerçeklik teknolojisi ve vr gözlükleri sayesinde izlenebileceği teknolojiyle, üretimde sanal gerçeklik çözümleri geliştirilebilir. Üretimde sanal gerçeklik kullanımı ile çalışanlar, sanal gerçeklik teknolojisinin en güzel yanlarından biri, montaj ve demontaj işlemleri sırasında yaşanabilecek herhangi bir iş kazası riski de ortadan kaldırıyor olması. Endüstride Sanal Gerçeklik kullanımı ile AR-GE çalışmaları devam eden endüstriyel çalışmaların üzerine ayrıca ekleme ya da çıkarmalar yapılabiliyor ve ürün çıktısı performansı ölçümlenebiliyor.

VR gözlüğü ile deneyimlenebilen endüstride sanal gerçeklik kullanım alanları sadece üretimde sanal gerçeklik uyumunu görmekle sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda üretim sürecinde kullanılan ekipman ve montaj hattının uygunluğu, üretimde sanal gerçeklik kullanımı ile üretim hatalarının önüne geçmek ve bunların montaj hattı ekibi tarafından ergonomik incelemesi de deneyimlenebiliyor. Endüstriyel sanal gerçeklik çözümleri ile üretimin her aşamasında verimlilik ve insan sağlığı için yüksek standartlar yakalanıyor. Endüstride sanal gerçeklik kullanımı ile yeni ürünlerin devreye alınma süreçlerinde tüm olası ihtimaller inceleniyor ve parça maliyeti olmaksızın fiziksel örnekleme metodu ile hem zaman hem de maliyet avantajları elde ediliyor.

Endüstriyel Üretimde Sanal Gerçeklik kullanımı ile giyilebilir teknolojinin faydalarından yararlanılıyor. Platformlarda kişilerin kullandığı sanal gerçeklik gözlüğü, o anda o kişinin kendisini başka bir ortamdaymış gibi hissetmesini sağlıyor. Geliştirilen sanal gerçeklik uygulamaları ile, endüstride sanal gerçeklik kullanımı ve fabrikalarda sanal gerçeklik kullanımı sayesinde çalışan performansı ve ürün çıktısı yani iş verimliliği yükseliyor.

Endüstri 4.0 geçmişteki sanayi devrimlerini günümüzdeki en yeni teknolojilerle derliyor. Gerçekleşmekte olan sanayi devrimi verileri güvenli bir şekilde analiz edip şirketleri olumlu şekilde etkileyebilecek bilgiler üreterek imalat verimliliğini artırmayı hedefliyor. İnsanların oluşacak bu yeni çalışma koşullarında oynayacakları rol büyük bir tartışma konusu. Fabrika çalışanları sanal gerçeklik gözlükleri ile iş eğitimi alıyor. Çünkü VR ile Endüstri 4.0'da Sanal gerçeklik uygulamaları çalışanlara fabrika işlemlerini doğru bir şekilde simüle ederek sınırsız bir alan sunuyor. Böylece minimum maliyetler ve öğrenme gelişimindeki hatalar ölçülebiliyor. Özellikle bir fabrika inşa edilirken eğitim fabrikanın fiziki kurulumundan önce başlayabiliyor. Şirketler VR uygulamalarında farklı türde fabrikalar için özelleştirilebilir ve küresel olarak farklı çeşitlere uyarlanabilen sanal gerçeklik çözümleri ve sanal gerçeklik yazlımları ile eğitim konseptleri geliştiriyorlar. Sanal Gerçeklik yazılımları ile lojistik, onarımlar, montaj işlemleri işçilere tamamen ikinci bir şahıstan bağımsız olarak kullanabilecekleri düzeye kadar adım adım öğretiliyor.

Üretim ve imalat faaliyetlerinin sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin sağladığı avantajlardan yararlanacağı pek çok alan bulunuyor. Sanal gerçeklik sadece tasarımda değil, üretim aşamasında da çalışanların yanında. Sanal gerçeklik teknolojisinin sağladığı bu avantaj sayesinde üretim sırasında planlama işlemleri süratle yapılabiliyor.

Üretimde sanal gerçeklik kullanmanın faydaları ve endüstride sanal gerçeklik kullanımı sayesinde üreticiler, aşağıdaki hedef kazanımlara sahip olabilirler:

* Verimliliği ve etkinliği artırmak kadar envanter mevcutlarını azaltmak amacıyla, otomasyon hatları, robotlar, üretim hücreleri ve en önemlisi çalışanların pozisyonlarının belirlenmesi.

* Fabrika ortamının taranarak yeni sanal üretim hatları ve donanım ile düzenlenmesi.

* Teknisyenlerin ihtiyaç duydukları alet ve setlere kolaylıkla erişiminin sağlanması.

* Sanal gerçeklik uygulamaları hemen hemen bütün küresel endüstriyel üreticiler için fuarlarda oldukça yaygın şekilde kullanılacak.

* Çalışanlar VR ve webVR tabanlı sistemlerle, fabrikaların fiziksel sistemlerinde sanal gerçeklik ile bilgi paylaşabilecekler.

* Çalışanlara kullanacakları aletleri sanal ortamda kullanma provalarının yaptırılması.

* Şirketler endüstriyel amaçlı uygulamalarda akıllı yeni teknolojiler inşa etmek için sanal gerçeklik uygulamalarını kullanacak.

* Üretim süreçleri daha esnek bir hal alacak ve ekonomik üretimler için küçük parti boyutlarında üretime izin verilecek. Robotlar ve akıllı ürünler, bu esnekliği sağlamak için kararlar alacak ve birbirleriyle iletişim kuracak.

Sanal gerçeklik, fabrikalarda karşılaşılabilecek, kimyasal yayılma, tehlikeli makineler, gürültü gibi tehlikeli durumların simülasyonuna da olanak vererek, yapılması gerekenlerin operatörleri riske atmadan belirlenmesini sağlıyor. Böylece beklenmedik durumlar konusunda sanal deneyim edinen çalışanlar, bu tür durumlarla karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiğini çok daha iyi biliyor. Üretimde Sanal gerçeklik kullanımı ile, Endüstri 4.0 teknolojilerinin entegrasonu; gelecekte endüstriyel üretim alanında sanal gerçeklik kullanımının yaygınlaşacağı olarak yorumlanabilir. Kitlesel tüketicilerce yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan sanal gerçeklik gözlüklerine gelecekte, fabrika çalışanlarının gözünde de sıkça rastlamak mümkün

Endüstride Sanal Gerçeklik Kullanımı ve Endüstride Sanal Gerçeklik Kullanım Alanları ile Sanal Gerçeklik uygulama alanları.

Üretimde Sanal Gerçeklik kullanımı, şu amaçlarla kullanabiliyor:

* Endüstriyel Sanal Gerçeklik Üretim hatlarının inşa ve akışlarının düzenlenmesi.

* Sanal Gerçeklik sanayide kullanımı ile Verimliliği ve etkinliği artırmak kadar envanter mevcutlarını azaltmak amacıyla, otomasyon hatları, robotlar, üretim hücreleri ve en önemlisi çalışanların pozisyonlarının belirlenmesi.

* Endüstride Sanal Gerçeklik uygulamaları; Sanal gerçeklik gözlükleri ile donanımın işletilme ve bakımlarının yapılması.

* Sanal gerçeklik iş eğitimi ile Çalışanlara kullanacakları ekipmanları sanal gerçeklik ortamda kullanma provalarının yaptırılması.

* Teknisyenlerin ihtiyaç duydukları alet ve setlere kolaylıkla erişiminin sağlanması.

* Endüstriyel Sanal Gerçeklik Uygulamaları Destek faaliyetleri, aydınlatma, ısıtma ve iklimlendirmenin planlanması.

* Endüstriyel Sanal Gerçeklik çözümleri Bakım, temizleme ve ürün hattı desteği.

* Sanal Gerçeklik uygulama alanlarından biri de Fabrika ortamının taranarak yeni sanal üretim hatları ve donanım ile düzenlenmesi.

Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi. Yüksekte Çalışma İş Güvenliği Eğitimi. VR İş Güvenliği Eğitimleri.

Özellikle inşaat ve tersanecilikte, sonrasında ise enerji sektöründe yüksekten düşerek hayatını kaybetmeleri en yaygın vakadır. İş güvenliği, inşaat, enerji ve gemi şantiyelerinde maalesef önüne geçilememiş üzücü bir problemdir. Tersanede gemi, enerji sektöründe trafo ve kule, inşaatta ise bina şantiyesinin realistik yani gerçekçi 360 derece 3D modelleme ile hazırlanacak olan bir VR yani Sanal Gerçeklik simülasyonu ile hazırlanacak, oyunlaştırma ile sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi yüksekte çalışan şantiye çalışanların alması gereken iş güvenliği eğitimlerini, hangi iş güvenliği ekipmanlarını giymeleri gerektiğini, hangi alanlarda iş güvenliğinde tedbirli olmaları gerektiğini sanal gerçeklik iş güvenliği eğitiminde gösterir.

VR Oyunlaştırma İş Güvenliği ve Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi uygulaması, tüm şantiyenin bütünlüğünü kavramak, iş güvenliği açısından tehdit oluşturan alanı tespit etmek, iş güvenliğinde alınması gereken güvenlik önlemlerini kavramak için farklı bakış açıları sunmak üzere tasarlanmıştır. Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi deneyimi ile,sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi sayesinde çalışanlar hem iş güvenliği eğitiminde yaralanmaz çünkü iş kazalarını oluşturan gerçekçi riskler gerçekte olmadan VR iş güvenliği eğitimi ile deneyimlenir, hem oyunlaştırma ile eğlenir hem de yenilikçi deneyimler sunmasıyla akılda kalır. Sanal Gerçeklik iş güvenliği eğitimi yöntemleri, iş kazalarını önlemek için hayata geçirilir.

Örneğin iş güvenliğinin ve çalışan güvenliğinin koruyucu ekipmanlardan olan eldivenlerin, çalışanlar tarafından giyilmemesi yada önemsenmemesi, maalesef iş kazasına davetiye çıkartan bir küçük ama çok önemli bir noktadır. Dişlilerin arasına eli sıkışan bir işçi, gerçek hayatta bu iş kazasının etkisini ve zorluklarını hayatı boyunca hissetmekte ve belki de çalışma hayatı bitebilmekte yada en iyi ihtimalle olumsuz yönde etkilenmekte. Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ve sağlığı eğitimi alan çalışanlar, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ile karşılaşabileceği bütün iş kazalarını ve riskleri “sanki gerçekmiş gibi” VR iş güvenliği eğitimi ile deneyimleyeceği için kendini güvene alabilmek için gereken talimatları uygulayacaktır.

Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi. Demiryolları Sektöründe Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimi

Amacımız sadece vr ile sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi veya vr kurumsal öğrenme konusunda “wow” ürünü yapmak değildi. Ama kesin olarak,% 200'ü sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için faydalı bir mesleki eğitim kursu oluşturuyor. Bu nedenle, bir demiryolu teknisyeninin işinin parametrelerini araştırdık, araştırdık ve tamamladık araştırmaları, demiryolu anahtarları ve sürücülerinin tasarım ve çalışma modlarını, bunların özelliklerini sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için araştırdık. Muayene için, gerçek istasyonları ziyaret etmeye ve demiryolu anahtarları hakkında bilgi edinmeye başladık. Sonra müşteri bizi, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için sürücülere bakmak için montaj ve onarım atölyesine davet etti. Sonuç olarak, sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için gerçekçi 3d modelleme için çok sayıda fotoğraf, video ve ses materyali aldık ve bir eğitim senaryosu yazmak için de kullandık. Sektör uzmanları senaryomuzu iş güvenliği prosedürleri olarak titizlikle analiz ettiler. Sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için tüm yorumlarını dikkate aldık.

Saha çalışması bu sanal gerçeklik iş güvenliği eğitiminin ilk süreciydi. İşin temellerini öğrenmek, geleneksel eğitim kaynaklarını analiz etmek, endüstrinin uzmanlarına danışmak sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi projemizin temel prensiplerimizdi.

Demiryolu tesislerinde sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için 3d modelleme ile içeriği oluşturmak 2. işlemdir. Gerçek teknisyenlerle gerçek demiryolu tesislerini sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için ziyaret etmeyi amaçladık. Fotoğraf çekmek ve 360 derece video prodüksiyonu ile sesleri ve iletişim kutularını sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi için kaydediyoruz.

360 Derece VR Tanıtım Videoları / 360 derece Fabrika vr video çekimi, Üretim Tesisi, Şantiye, Depo, Ofis, Okul Tanıtımı VR Video Çekimleri Nasıl Olmalı?

Corona virus pandemisi nedeniyle, üretim tesislerinin 360 derece videolarına olan talep arttı. Şu an iş anlaşması yapmak isteyeceğiniz müşteri, paydaş, iş ortağı ya da tedarikçilerinizi fabrikanızda ağırlamanız, onları gezdirmeniz neredeyse imkansız. Bunun 2 ana sebebi var: İlk sebebi; sağlık koşulları sebebiyle uçuşlar ya da seyahatler iptal oldu / kısıtlandı. Olmasa bile, müşteriler ya da tedarikçiler çok tedirgin. İkinci sebebi ise hem finansal hem de zaman maliyetleri yükselirken; üretkenliğin, verimliliğin düşmesi.

VR çekimler 360 Derece fabrika tanıtım filmi, 360 derece üretim tesisi videosu gibi içeriklerdir. Şu an bir çok fabrika ve üretim tesisi olan firma; tam da bu noktadan yola çıkarak, iş paydaşlarına en iyi deneyimi yaşatmak amacıyla VR Gözlüklerden ve 360 Derece VR Videolardan yararlanmaya başladılar.

360 derece fabrika tanıtım videosu, sanal gerçeklik gözlüğü ile zirveye çıkarken, sanal gerçeklik gözlüğü sahibi olmayan izleyiciler için ise Youtube 360 derece video oynatıcısı sayesinde, 360 derece fabrika video çekiminizi Youtube hesabınızdan yayına alarak, hem Youtube sayfanızda hem de internet sitenizde 360 derece fabrika vr tanıtım videonuzu paydaşlarınıza deneyimletebilirsiniz.

360 derece üretim tesisi tanıtım filminiz ile paydaşlarınız, tedarikçileriniz, ortaklarınız ve müşterilerinizi fabrikanıza davet etmenize gerek kalmadan, maliyetlere katlanmadan 5 dakika içerisinde 360 derece fabrika vr tanıtım videosu ile gezdirebilir, üretim hattınızın ve firmanızın öne çıkan özelliklerini çoklu dil seçeneklerinde hem görsel hem de ses ile kendilerine aktarabilirsiniz. 360 derece fabrika tanıtım filminiz ile hem iş paydaşlarınızı etkilersiniz, hem de inovatif marka algısı yaratırsınız hem de maliyetlerinizi düşürürsünüz.

Şimdi sizi Tesla'nın 360 derece fabrika tanıtım vr videosu ile koltuğunuzdan kalkmadan, Fremont'taki fabrikasında Tesla Model S, Model X ve Model 3 ün üretildiği üretim tesisinde 360 derece fabrika tanıtım turuna çıkaralım.

fabrika 360 derece video çekimi

yurtdışında ya da şehirdışında olan tedarikçilerinizi, müşterilerinizi bulundukları yerden fabrikanızda, üretim tesislerinizde ve mağazalarınızda ağırlayabilirsiniz. fabrika 360 derece video çekimi ile seyahat planı, seyahat masrafları gibi maliyetlere katlanmadan, tedarikçi ve müşterilerinizi fabrikanızda gezdirebilirsiniz. fabrika 360 derece video, fuar ve etkinliler ile müşteri ziyaretlerinizde de kullanılır.

yenilikçi çevre teknolojileri firması INEVA icin 5 dilde fabrika 360 derece video çekimini yaptığımız tesis, yurt içi ve yurt dışı saha ziyaretleri ile birlikte fuarlarda kullanılıyor.Hem Sanal gerçeklik gözlükleri ile hem de sanal gerçeklik gözlükleri olmadan izlenebilen 360 derece videolar, izleyen kişiye “Sanki Oradaymış” hissiyatını yaşatan, uzaktaki iş paydaşlarınıza, müşterilerinize ve tedarikçilerinize fabrikanızı en kolay yoldan gezdirmek için 360 derece fabrika tanıtım videosu ve üretim tesisi sanal gezintisi tercih edebilirsiniz. Böylece hem zaman ve mekan tasarrufu sağlamış olursunuz hem de bu yeni teknolojinin müşteri üzerinde yaratacağı olumlu etki ile satış ve pazarlama sürecinize değer katmış olursunuz.

Böylece kurumsal yapınızı, fabrikanızı, üretim tesisinizi, üretim bandınızı, deponunuzu, sevkiyat sürecinizi iş yapış şeklilerini göstermek amacıyla 360 derece tanıtım filmleri ve vr video çekimi ile hazırlayarak yurtdışındaki potansiyel iş ortaklarına yönelik pazarlama araçları üretmeye çalışıyorlar.

Bu sebeplerin toplamını düşündüğünüzde, müşteri ve tüm iş paydaşlarınızı dijital olarak fabrikanıza davet etmek, en gerçekçi tecrübeyi yaşatmak isteyen firmalar fabrika 360 derece video çekimi ve 360 Derece VR tanıtım filmleri ile interaktif çözümü buldular. VR tanıtım filmleri sayesinde fabrikanızı – tesisinizi en ince ayrıntısına kadar hiçbir açısını saklamadan tüm gerçekliği ile müşterinize gezdirebiliyorsunuz.

Endüstride Sanal Gerçeklik Kullanımı Faydaları. Neden Üretimde Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ve Endüstride Sanal Gerçeklik yani VR İş Eğitimi Kullanmalı?

Günümüzde Sanal Gerçeklik kullanım alanlarından biri olan Üretimde Sanal Gerçeklik kullanımı ile iş dallarına uygun ve gerçekliğe en yakın kurguyla tasarlanabilen sanal gerçeklik kurumsal öğrenme modülleri ile birlikte vr iş eğitimleri, yüksek bir binadan düşme ya da yaralanma gibi geleneksel bir eğitimde edinilmesi imkansız hisler ile sanal gerçeklik gözlükleriyle deneyimlenebiliyor. Endüstri 4.0 Sanal Gerçeklik faydalarından bir tanesi de interaktif kurumsal öğrenmedir.

Üretimde sanal gerçeklik kullanımı faydalarından biri de sanal gerçeklik ile iş eğitimi. Örneğin BAE, mühendislerinin eğitimini, ürettiği sanal gemiler üzerinde Endüstride Sanal Gerçeklik Uygulamalarından birini sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimi ile birlikte veriyor. Mühendisler gerçekleştirdikleri sanal turlarla sistemleri inceleyip analiz edebiliyor ve gerekli gördükleri değişiklikleri gerçekleştirerek sanal ortamda test edebiliyor. Böylece sanal gerçeklik ile insan kaynakları birbiriyle bağlanmış oluyor. Kurumsal Öğrenme Sanal Gerçeklik İş Eğitimi; Endüstride Sanal Gerçeklik Uygulamalarından Günümüzde Sanal Gerçeklik kullanımı kategorilerinden Fabrikada Sanal Gerçeklik, Endüstride Sanal Gerçeklik Kullanımı ve Üretimde Sanal Gerçeklik kullanımının Endüstri 4.0 Sanal Gerçeklik faydalarından biridir.

Sanal Gerçeklik iş eğitiminin amacı, gerçekçi işyeri deneyimleri oluşturmak ve çalışanların zorlu ortamlarda çalışırken risk almalarına izin vermektir.

VR iş eğitiminin deneysel ve sürükleyici olması, çalışanların işe başlamadan önce temel görevlerini yerine getirmede daha rahat ve kendinden emin olmalarına yardımcı olabilir.

Tehlikeli işlerde çalışanların sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için Sanal Gerçeklik İş Güvenliği Eğitimleri nokta atışı bir çözüm. Her çalışanın işini güvenle yapma hakkı var. VR / AR / MR’ın sağladığı deneyim olanakları bize iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri için benzersiz imkanlar sağlıyor. Günümüzde bir çok firma, iş kazalarını en aza indirmek için eğitimde Sanal Gerçeklik teknolojisine yatırım yapıyor.

Sanal Gerçeklik iş eğitimi modülleriyle edinilen deneyimlerin geleneksel bir eğitimden daha uzun ve kalıcı şekilde hatırlanması sağlanıyor.

Sanal gerçeklik gözlüğünü takan kullanıcı şirketin klasik işe başlama eğitimi ve oryantasyon programında verdiği bilgileri, kendini ilgili mekanda görerek, dinleyerek ve deneyimleyerek alıyor. Özel bir eğitim alanı gerektirmeden, herhangi bir ofis odasında dahi verilebilecek bu eğitim hem şirketteki eğitimden sorumlu kişinin, hem çalışanın zamanını koruyor. Ve interaktif deneyim olmasından dolayı akılda kalıyor.

Ayrıca, Covid-19 pandemisi ile birlikte, eğitimde de yeni dijital dönüşümler olacak. Küçük gruplar halinde interaktif eğitimler hem sağlık hem de eğitim performansı için gereklilik.

Tehlike potansiyeli olan çalışma ortamına sahip sektörlerde iş güvenliği her zaman ön planda tutulmuştur. Sanal Gerçekliğin sürükleyici gücü, insanları iş güvenliği konusunda eğitmek için yeni bir yaklaşım verir. Madenlerde çalışma, petrol sondajı için deniz tabanına derin dalış, şantiyede çalışan vinçler, nükleer santraller için; sanal gerçeklik ile iş güvenliği eğitimleri her yönüyle son derece yararlı olduğunu kanıtlıyor.

Sanal Gerçeklik iş eğitimleri oyunlaştırma ile birlikte desteklendiği için çalışanlar için farklılaşır ve rutin eğitimlerden farklılaşır.

İşe yeni başlayan çalışana ‘İşe Başlama Eğitimi’ verilmesi zorunlu. Kanuna göre işe başlama eğitimi temel eğitimlerin gerçekleştirilmesi kadar çalışanın risk ve tehlikelere karşı korunmasını sağlayacak nitelikte ve uygulamalı olmalı. Ne kadar uygulamalı eğitimler verilse de kişi gerçek sonuçları, başına gelebilecek tehlikeleri sadece duyar ve gerektiği gibi ciddiye almayabilir. Ama Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri akılda kalıcı deneyimler yaşatır. Böylece VR Meslek Eğitimleri ile çalışan bağlılığı konularına yatırım yapan, çalışanına daha iyi, daha değerli hissettirmek için farklı yöntemler geliştiren İK yöneticileri, HR 5.0 ile VR işe başlama eğitimine oldukça ilgi duyuyorlar.

Ve tabiki de iş eğitimlerinde verimlilik. Sanal Gerçeklik İş Eğitimleri hem eğitim maliyetlerini azaltır hem de tüm çalışanları organize etmek ile uğraşmanıza gerek yoktur.

Sanal Gerçeklik endüstri 4.0 ile Nereye Gelir? Endüstride Sanal Gerçeklik Uygulamaları ve Fabrikalarda Sanal Gerçeklik Kullanımı. Sanal Gerçeklik Ne İşe Yarar?

Endüstri 4.0 Endüstride Sanal Gerçeklik Kullanımı ve Endüstri 4.0 Sanal Gerçeklik faydaları için biçilmiş kaftan. Bir oyun unsuru olarak hayatımıza giren Sanal Gerçeklik (Virtual Reality -VR), “Virtual Reality” isminin kısaltması olan “VR” ile bilinen sanal gerçeklik kişiye, bilgisayar ortamında yaşanan olayları olayın adeta içindeymiş gibi yaşama imkânını sağlıyor. Üretimde Sanal Gerçeklik Kullanımı, Endüstri 4.0 ile birlikte dijital fabrikaların vazgeçilmezleri arasında ve endüstride sanal gerçeklik kullanımı faydaları maksimize ediyor.

Endüstride Sanal gerçeklik uygulamaları, fabrikalarda sanal gerçeklik kullanımı ile birlikte bir teknoloji olmanın ötesine geçiyor, endüstriyel üreticiler endüstride sanal gerçeklik uygulamalarının faydaları sayesinde endüstri 4.0 ve sanal gerçeklik kombinasyonu ile üretkenlik ve verimliliği yakalıyor.

Fabrika tasarımları tipik olarak bilgisayarlar tarafından iki boyutlu bir şekilde gerçekleştiriliyordu. Endüstride Sanal Gerçeklik Kullanımı ile bu yöntem, endüstriyel sanal gerçeklik uygulamalarından biri olarak fabrika üç boyutlu dünyada gerçek anlamda kullanılmaya başlandığında, tasarım sürecinde öngörülemeyen birtakım problemleri de beraberinde getirebilir ve maalesef uzun inşaat sürecinin ardından ortaya çıkan problemleri gidermek, oldukça masraflı ve emek gerektiren bir iş haline gelir. Endüstride sanal gerçeklik kullanımının faydalarından biri tam olarak burada ortaya çıkıyor. Endüstride sanal gerçeklik kullanımı ile, faaliyetteki fabrikalardan gelen veriler ışığında, problemleri daha ortaya çıkmadan çözebiliyor ve endüstride sanal gerçeklik kullanımının faydalarından en önemlisi olarak karşımıza çıkıyor.

General Electric, endüstri 4.0 sanal gerçeklik faydalarını şimdiden yakalayan ve endüstride sanal gerçeklik uygulamalarını ve teknolojisini şimdiden elektrik şebekelerini optimize etmek, fabrikada sanal gerçeklik ile nükleer santralleri çalıştırmak, karmaşık tedarik zincirlerini planlamak, fabrikaları tasarlamak ve optimize etmek amacıyla endüstri 4.0 sanal gerçeklik faydalarını kullanıyor.

Ruby'deki General Electric fabrikasında, 30 farklı noktaya konulan lazerler elde edilen veriler ile çalışanlarının hareket rotalarını çıkartıyor ne kadar vakit geçirdiğini, nerelerde toplandığını ve nasıl hareket ettiğini ölçümlüyor. Sonrasında bu görüntülerin fabrikanın 3D modeline yerleştirilmesini fabrikada sanal gerçeklik uygulaması ile geliştiriyor. Sonuçta, endüstride sanal gerçeklik kullanımı ile 3D modellenmiş 360 derece VR sanal gerçeklik fabrika modellemesi ile gerçekçi bir fabrikanın, kapılar, koridorlar ve tabelalar da dâhil olmak üzere tüm ayrıntılarını barındırılan bir endüstride sanal gerçeklik deneyimi çıkıyor. Fabrikada Sanal Gerçeklik kullanımı ile Endüstri 4.0 Sanal Gerçeklik faydaları sayesinde fabrika yönetimi, endüstride sanal gerçeklik uygulamaları turu sayesinde vardiya değişimlerini, çalışanların fabrikadaki hareketlerini analiz edebiliyor. Endüstri 4.0 Sanal Gerçeklik faydalarından biri olarak kullanıcı dostu ve esnek fabrikalar inşa etmek Fabrikada Sanal Gerçeklik ile mümkün; şirketler kalıplarını, montaj hatlarını ve üretimin diğer işlemlerini ürünün tasarımıyla paralel şekilde Üretimde Sanal Gerçeklik kullanımı sayesinde digital twin dediğimiz dijital ikizi ile oluşturabiliyor ve tasarlayabiliyor.

Sanal gerçeklik sadece fabrikaların değil, ürünlerin de gerçeğe uygun boyutlarda ve Fabrikada Sanal Gerçeklik kullanımı ile gerçek ortamlarda incelenmesini sağlıyor. Büyük üreticiler bir ürünün nasıl üretileceğini planlamak için Üretimde Sanal Gerçeklik kullanımını tercih etmeye başladı. Üretimde Sanal Gerçeklik Kullanımı ile ürün tasarımında ve bununla ilgili üretim süreçlerinde sorunlar daha kolay ve erken tespit edilebiliyor. Üretimde sanal gerçeklik kullanımı ile birlikte Endüstri 4.0 Sanal Gerçeklik faydalarından yararlanmaya başlayan öncü markalardan biri Ford. Fabrikada sanal gerçeklik laboratuvarını kuran şirketin tasarımcıları ve mühendisleri başlarına geçirdikleri sanal gerçeklik gözlükleriyle yeni araçlarının iç ve dış tasarımını inceleyebiliyor. Endüstride Sanal Gerçeklik Uygulamalarını uygulayan Ford, araçlarının parçalarının ve aksesuarlarının nasıl durduğunu görebilen uzmanlar, Endüstride Sanal Gerçeklik Kullanımı ile gerekli düzenlemeleri henüz otomobili üretmeden kolayca gerçekleştirebiliyor.

Üretimde Sanal Gerçeklik kullanımını Jaguar ve Land Rover da hayata geçirdi. Endüstri 4.0 Sanal Gerçeklik faydaları hedeflenerek Fabrikada Sanal Gerçeklik kullanımı için geliştirilen modern sanal gerçeklik ve tasarım stüdyosu da ürün tasarımında şirkete üç kat daha az maliyet ve zamanla sanal gerçeklik ile ürünlerini tasarlama imkânı sağladı. 2007 yılında başlanan ve ilk olarak 2008 yılında kullanılan Endüstride Sanal Gerçeklik Uygulamalarını örnek gösterebileceğimiz Jaguar XJ ve Range Rover Evoque gibi modeller, Sanal Gerçeklik ve Tasarım Stüdyosu’nda dizayn edildi. Sanal gerçeklik sanayide kullanımı örnek uygulamalarından olan bu çalışmalar, şirketin ürün tasarım maliyetlerinde 8 milyon sterlin tutarında bir tasarruf sağladı. "Virtual Reality Ne demek?", "Sanal gerçeklik ne işe yarar?", "Sanal Gerçeklik Nedir?", "Virtual Reality Nedir?" sorularına kanıtsal bir cevap niteliğinde olan endüstride Sanal Gerçeklik uygulamaları ve Sanal Gerçeklik Uygulama alanalarından otomotiv sektöründe endüstriyel Sanal Gerçeklik çıktılarını yansıtıyor. Üretimde sanal gerçeklik kullanımına değindiğimizde; Sanal gerçeklik ortamı mühendislere, aracın tamamını ve parçalarını fiziksel olarak, üretilmelerinin çok öncesinde görebilme olanağı verdi. Üretimde sanal gerçeklik faydaları olarak ele aldığımız bu maddeler ile mühendislere, aracın iç ve dış tasarımlarının gözden geçirilmesi, sürücü görüş alanının kontrolü, aracın aerodinamik özelliklerinin geliştirilmesi ve darbeye karşı performansının belirlenmesi gibi alanlarda çok büyük avantajlar sağlıyor. Endüstri 4.0 Sanal Gerçeklik faydaları olarak aktarabileceğimiz maddeler. Endüstride Sanal Gerçeklik uygulamaları; bu özellikler sayesinde yüksek maliyetli prototip üretimine ve üretim sonrası uzun sürüş testlerine olan ihtiyaç ortadan kalkmış durumda. Günümüzdeki araçların teknolojik karmaşıklığı dikkate alındığında, şirket tarafından kullanılan Sanal Gerçeklik ve Tasarım Stüdyosu, özellikle yeni modellerin süratle sanal gerçeklik ile ürün tasarlanması ve piyasaya sunulmasında büyük avantajlar ve rekabet gücü sağlıyor.

Otomotiv endüstrisinde sanal gerçeklik kullanımı ile Sanal müşteri deneyimi satış aşamasında da sanal gerçeklik kullanılıyor ve potansiyel müşteriler, otomobil sanal showroom ile öne çıkıyor. Tek dokunuşla seyahat planı yapmadan 7/24 açık otomobil bayisini ziyaret edebilen müşteriler, 360 derece bayi deneyimi yaşarken araç satın almadan önce simülasyon aracılığıyla sürüş deneyimi yaşayabiliyor. Ayrıca Sanal Gerçeklik uygulama alanlarından otomobil endüstrisinde sanal gerçeklik kullanımı ve endüstriyel Sanal Gerçeklik faydaları ile opsiyonel uygulamalar, renk ya da aksesuar değişiklikleri gibi seçenekler de Sanal Gerçeklik ortamında kolayca sunuluyor. Sanal Gerçeklik endüstri 4.0 ile çok daha fazla yol alacak görünüyor.

Endüstride Sanal gerçeklik kullanımı sadece tasarımda değil, üretimde sanal gerçeklik kullanımı da çalışanların yanında. Üretim ve imalat faaliyetlerinin sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin sağladığı avantajlardan yararlanacağı pek çok alan bulunuyor. Yani Endüstri 4.0 Sanal Gerçeklik faydalarına değindik. Günümüzde sanal gerçeklik kullanımı sayesinde üretim ve üretim hattı faaliyetleri tamamen sanal gerçeklik ortamında gerçekleştirilebiliyor. Fabrikada Sanal gerçeklik teknolojisinin sağladığı bu avantaj sayesinde üretim sırasında planlama işlemleri süratle yapılabiliyor.

Sanal gerçeklik teknolojisi ile, sanal gerçeklik gözlükleri için tasarlanmış sanal gerçeklik uygulamaları, sanal gerçeklik videoları, sanal gerçeklik oyunları ve markaların sanal gerçeklik pazarlama kampanya örneklerini inceleyebilirsiniz.

Sanal gerçeklik uygulamaları çok geniş bir perspektifte ele alınmalı. Sanal gerçeklik uygulamaları sadece vr oyunları olarak değil; eğitimde sanal gerçeklik, endüstride sanal gerçeklik, tıpta sanal gerçeklik, sporda sanal gerçeklik ve hatta inşaat ve gayrimenkulde sanal gerçeklik gibi alanlarda da kullanılması gerekiyor. İnşaat ve Gayrimenkul sektöründe sanal gerçeklik kullanımına örnek olarak, bir gayrimenkul daha inşa edilmeden önce sanal tur gezme imkanından söz edebiliriz. Farklı sektörlerden örnek vermek gerekirse sanal mağazalarda kıyafet satışlarından, seyahat sektöründe gidilmek istenen ülkenin önce sanal gerçeklikle ziyaret edilmesinden ya da müzelerde düzenlenen sanal turlardan söz edebiliriz.

Sanal gerçeklik uygulamalarından en önemli kısım ise, sanal gerçekliğin insan kaynakları ve eğitimde sanal gerçeklik kullanılması. sanal gerçeklik ile kurumsal öğrenme ve sanal gerçeklik iş eğitimi. Sanal gerçeklik ile iş eğitimi ve sanal gerçeklik iş güvenliği eğitimleri ile çalışan eğitimleri farklılaşır ve inovatifleşirken, iş kazaları riski ve maliyet azalır, verimlilik zirveye taşınır.

Tabi ki sanal gerçeklik uygulamalarında, oyunlaştırma ve Sanal Gerçeklik İş Eğitim Simülasyonundan bahsetmeden geçemeyiz. Özetle Sanal Gerçeklik Ajansı, markaların İnsan Kaynakları, Öğrenme, Üretim, Satış, İş Geliştirme, Pazarlama ve Kurumsal Departmanları ile projeler yürütmektedir. Gördüğünüz gibi, Sanal Gerçeklik Ajansı'nın neredeyse tüm departmanlarla çalışabilecek geniş bir hedef kitlesi var.

Örneğin, Türkiye'nin en büyük moda perakendecisi Defacto'nun İnsan Kaynakları Sanal Gerçeklik İş Eğitimi projesini tamamladık. Projemizin amacı yeni işe alınan personelin sanal gerçeklik ve 360 derece video çekimi ile iş oryantasyonu, zaman kaybetmeden ve verimlilik kaybetmeden yenilikçi bir yolla anlatmaktı. 30 ülkede faaliyet gösteren Defacto, 503 mağazası, 14.000+ çalışanı var. Projemiz 360 derece vr insan kaynakları oryantasyonu ile farklı şehir ve ülkelerdeki showroomlarda yeni işe alınan çalışanların iş oryantasyonuna odaklamaktı.

Temel sorun, farklı ülkelerden / şehirlerden yeni çalışanları İstanbul'daki merkeze götürmekti. Bu masraflıydı, zaman harcıyor ve verimliliği düşürüyordu.

360 derece video çekimi ile iş oryantasyonu sanal gerçeklik projesini deneyimleyebilirsiniz.

Çözüm kolaydı. insan kaynaklarında vr kullanarak. İstanbul'daki tüm departmanları da içeren 360 derece video prodüksiyonunu tamamladık. Sonra genel merkezi departmanlara ayırdık. Her bir departmanın sorumluluklarının neler olduğunu kimin kim olduğunu açıklayan 2D metin infografikler ekledik. 360 derece video çekimi Vr prodüksiyonuna sanal tur yazılımı uyguladık.

Bu sanal tur yani vr tur yazılımı ile kullanıcılar tam kontrole sahipler. sanal tur vr turu; webVR, mobileVR ve vrheadsets olmak üzere tüm vr platformlar geliştirildi. bu, tüm platformlardan erişilebilir anlamına gelir. çalışanlar tüm merkezde yürüyebilir ve keşfedebilirler ya da sadece ilgili departmanlarını deneyimlemek isterse, zemini seçip doğrudan departmana gidebilirler. yöneticilerle tanışmak, bölümün sorumluluklarını okumak ve çok daha fazlası. sonra her mağazaya vr gözlüğü gönderdik. departmanlarını keşfedebilir, yöneticileriyle görüşebilir ve genel merkezlerini mevcut illerindeki mağazalarından görebilirler.

İnsan Kaynaklarında Sanal Gerçeklik İş Eğitimi ve Kurumsal İnteraktif Öğrenme için bir diğer projemiz ise, demiryolları ve enerji sektörü ile çalışanların iş eğitimi oldu. sanal gerçeklik iş eğitiminde oyun senaryolarında yani oyunlaştırma ile interaktif eğitimi deneyimlediler. Ardından talimatları izlemeleri ve sorunu çözmeleri istendi. İlgili projelerin vitrin videolarını aşağıda bulabilirsiniz:

Demiryolları sektöründe vr ile iş eğitimi sanal gerçeklikenerji sektörü, petrol ve gaz sektörü için sanal gerçeklik ile iş eğitimi vr200% bu 2 proje, sanal gerçeklik ajansı nsocial'ın kurumsal iş eğitimi projelerinden sadece bir kaçı. aşağıdaki oynatma listesini deneyimleyin.

Üretimde Artırılmış Gerçeklik Kullanımı

Artırılmış gerçeklik, otomobil veya uçak tasarımı veya başka herhangi bir ürün tasarımı gibi zor yapımda kullanılabilir. AR modelleri tasarımın işlevselliğinin tahmin edilmesine yardımcı olur ve onu optimize etmek için kullanılabilir. AR'nin ana artıları:

* Ayrıntılı modeller. AR ile ilişkili 3D modeller, bilgisayar ekranıyla sınırlı olmayan program arayüzünü örtüşmeden gelecekteki ürünü net bir şekilde görme fırsatı verir.

* Daha iyi geri bildirim. AR, tasarlanan nesneleri fiziksel ürünlerle bağlama fırsatı verir. Tasarımın kendisini geliştirmeye yardımcı olan hem görsel hem de dijital veriler sağlar.

* Daha iyi önizleme. AR döneminden önce, inşaatçılar birden fazla ürün prototipi çalışması yapmak zorunda kaldılar. Şimdi AR'nin yardımıyla sınırsız görüşü alıyorlar ve maket maliyetlerini düşürebilirler.

üretimde artırılmış gerçeklik

Artırılmış gerçeklik uygulamaları, işçilere montajı yapılacak parçaların ve detayların görsel gösterimini, her aşama için gerekli enstrümanlar hakkında bilgi sağlayacaktır. Bitmiş parçaları vurgulayabilir, tüm 3D talimatını verebilirler. Ve daha da önemlisi, akıllı gözlük gibi AR cihazları eller serbest çalışma sağlar.

* Maliyet azaltma: Artırılmış gerçeklik, hataları önleyerek maliyetleri azaltmaya yardımcı olur. AR kullanımı ile kalite kontrolü daha doğru sonuçlar verir ve daha fazla masrafı önler.

* Artan üretkenlik: AR uygulandıktan sonra, fabrikalar ve tesisler iş hızını% 30 oranında arttırabilir. Üretime yeni teknolojiler uygulamanın temel amacı, daha fazla sayıda nihai ürün elde etmektir. Artırılmış gerçeklik teknolojilerinin yardımıyla bu hedefe kolayca ulaşılır.

* Üretim hatalarını en aza indirin: Elbette, artan verimlilik ve artan eğitim deneyimi üretim hatalarını azaltacaktır.

Üretimde artırılmış gerçeklik ile iş eğitimi

Üretimde AR eğitimi yardımcı olur:

* Üretimde artırılmış gerçeklik kullanımı ile her çalışanın elinde gerekli tüm bilgilere sahip olması nedeniyle iş kalitesini artırmak

* Üretimde artırılmış gerçeklik kullanımı ile yeni işçileri hazırlama zamanını kısaltın.

* Üretimde artırılmış gerçeklik kullanımı ile hataları önleyin.Artırılmış Gerçeklik ile makinenin nasıl onarılacağını gören çalışan, zaman kaybetmeden bakım ve onarım yapabilir. Ya da binanın etrafında dolaşan teknik ekip, duvarların arkasındaki elektrik ve su tesisatı borularını görebilir, anında müdahale edebilir ve telefonlarındaki AR gözlükleri veya mobil AR uygulaması yardımıyla sistemi bina boyunca gözlemleyebilir. Veya motorlu taşıtlar problemini tespit etmekle görevli teknisyenler veya mühendisler, motoru Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile katmanlar halinde görebilir ve en ince ayrıntılarda ustalaşabilir. Artırılmış Gerçeklik (AR) çeşitli canlı destek sistemlerinde de kullanılır. Artırılmış Gerçeklik teknolojisinde, canlı gördüğünüz görüntüyü anında diğer kullanıcıya aktarır ve kullanıcının AR özelliğini kullanarak videoda işaretlediği noktaları gösterir. Örneğin, uzak teknisyen, anahtar girişinden hangi anahtar girişinin neden olduğunu işaretlediğinde, ilgili elektrik anahtarında o kişinin bıraktığı sanal işareti ve / veya simgeyi AR olarak anında görebilirsiniz.

Artırılmış Gerçeklik ile bakım onarım ve Bakım ve onarım sırasında AR cihazlarının ana avantajları:

* Artırılmış gerçeklik ile bakım onarım ile metin, oklar ve animasyonlarla teknisyenin gerçek görünümüne yardımcı olun

* Artırılmış gerçeklik ile bakım onarım ile artırılmış doğruluk sağlanır.

* Artırılmış gerçeklik ile bakım onarım ile gerçek zamanlı teşhis verileri elde edilerek okunur ve yazılır.

* Artırılmış gerçeklik ile bakım onarım ile güvenlik uyarıları verilir.

* Artırılmış gerçeklik ile bakım onarım ile daha ölçümlenebilir makine ve bakım performansları sağlanır.

* Artırılmış gerçeklik ile bakım onarım ile dinamik talimatları gerçek ürüne yerleştirmek mümkün olur.